Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire térhet el a tanár az...

Mennyire térhet el a tanár az átlagtól a félévi/évvégi jegy meghatározása során?

Figyelt kérdés
3,82 az átlagom, de 3ast fog adni félévi jegyként. Nem értem, hogy miért, hiszen a jegyeket Ő adta, a jegyek súlyát is ő dönti el, akkor most miért nem simán az általános kerekítés alapján adja a félévi jegyet?

jan. 20. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Joga van lefelé kerekíteni, ha pl. azt látja, hogy hosszabb távon csökken a teljesítményed vagy teljes anyagrészekkel kevéssé vagy tisztában (pl. csúnyán elrontott tz).

Kérdezd meg, hogy javíts a második félévben.

jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézheti a félévi összteljesítményt, a hozzáállásod. az órai munkád, szóval eltérhet.
jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk házirendben megvolt hogy mi az az átlag ami fix, pl hogy 1,8-tól volt kettes, alatta buktatnak, 2,4-2,7 között a tanár döntése, ez alatt lefelé ketekitenek felette felfelé stb. Ezt érdemes megnézni hogy nálatok hogy van, ha nincs rá szabály a tanár dönt. Vagy ha a 3,82 saját számítás lehet a tanár máshogy súlyozta, ha biztos hogy ennyi max egy kérdést megér hogy mi miatt kerekíti ezt le. De ez év végére amúgy is simán felhúzható biztos 4-re.
jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Valszeg a súlyozás miatt is más. Nem mindegy hogy témazáróra kaptad a jegyet vagy egy kis szorgalmira.
jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Először is nézd meg hogy ez a súlyozott vagy súlyozatlan átlag.

Érdemes lenne megnézni hogy a házirend mit ír erről, lehet van ott valami útmutatás.

jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Súlyozott átlag már amit írtam, ezért is csodálkoztam. A házirendet és a pedagógia programot is átfutottam, de egyikben sem találtam erre utaló szabályt.

Még ami bekavarhat, hogy két tanár tanít, de nem hinném, hogy ez befolyásolná ennyire.


Tanárnál azért lehet rákérdezek, és reménykedek, hogy év végére felhúzom :)

jan. 20. 20:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha rosszabbat ad, mint a kerekítés nélküli átlag egész része (jelen esetben hármas), akkor azt osztályozó értekezleten indokolnia kell, és ha az indoklással a tantestület nem ért egyet, az osztályzatot a tanuló javára megváltoztathatja. Minden más eset a tanár joga, amibe még az igazgató sem szólhat bele. Tehát 3,8-ra önállóan nem adhat egyest és kettest, adhat viszont hármast, négyest vagy ötöst.


De a részrehajlás veszélyének elkerülése miatt nagyon nyomós ok kell az átlagtól való eltéséshez a gyakorlatban, meg az iskolák saját pedagógiai programjukban pontosíthatják a jegyadás szabályait, onnan kezdve az is kötelező az adott iskola tanáraira.

jan. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg súlyozott jegyeket néz.

Mindenesetre kérdezd meg tőle személyesen. :)

jan. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!