Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy egy félév alatt...

Létezik, hogy egy félév alatt kiégtem?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem az egyetemet (orvosi jellegű szak) és úgy érzem elfogytam a vizsgaidőszakra, pedig még hátravan két vizsgám..

Egész évben csak a tanulásra koncentráltam, nagyon sok évközi zh-nk volt, ezért havonta 1x tudtam hazamenni a családomhoz és otthon is nagyrészt csak tanultam. Az összes hobbimat feladtam időhiány miatt. A szaktársak közül, akikkel jóban lettem, ők mind bejárósak, ezért egyetemen kívül nem szoktunk találkozni, mást meg nem ismerek a városban, így gyakorlatok után rögtön hazajöttem és tanultam.

Még nagyon meg kéne nyomnom ezt az utolsó 2 hetet, de egyszerűen képtelen vagyok már a tanulásra koncentrálni. Az évközi számonkérések és az első vizsgáim mind nagyon jól sikerültek, az utolsó néhányon viszont vagy megbuktam elsőre, vagy épphogy átmentem kettessel és ez totál kikészít. Egyre nehezebb reggelente kimásznom az ágyból, mire rászánom magam a tanulásra az pedig még több idő. Amikor végre leülök tanulni, akkor azt érzem, hogy képtelen befogadni az agyam több információt. Egy bekezdést többször el kell olvasnom mire felfogom a jelentőségét. Sokszor elterelődik a figyelmem, elkezdem nyomkodni a telefont, ami miatt elpazarlok egy csomó időt és ettől totál bestresszelek, ami miatt még jobban nem megy a tanulás.

Már látom, hogy nagyon elcsesztem, több időt kellett volna kikapcsolódásra szánni, de ennek a két vizsgának még mindenképp sikerülnie kéne, különben csúszok 1 évet.

Mit csináljak, hogy jobban menjen a tanulás?

Ha ez kiégés, akkor mit tudok tenni ellene?



jan. 21. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Mit takar az hogy orvosi jellegű szak?
jan. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem általános orvosi, de szinte ugyanazok a tárgyak vannak itt is és hasonlóan nehéz elvégezni.
jan. 21. 17:12
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Írd ki nyugodtan, hogy fogorvos vagy. Tudjuk, hogy az nem olyan orvos, mint a többi általános orvos.
jan. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem fogorvos vagyok, de nem is szeretném kiírni a szakot.
jan. 21. 17:25
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Olyan nincs, hogy orvosi jellegű szak de nem orvos. Akkor egészségügyis vagy, valamilyen diagnosztikus képzésen. Az messze van az orvostól.


Egyébként simán lehet. Az egyetem nem mindenkinek való. Alapvetően annak lesz diplomája aki a legkitartóbb. Keress másik szakot amit nem érzel ennyire megterhelőnek és kész.

jan. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Attól, hogy te nem gondolsz rá, van ilyen szak. Ha ennyire érdekel megírom privátban, a kérdés szempontjából szerintem irreleváns.

Ezen kívül nem érdekel semmi más, nincs mire váltani.

jan. 21. 19:19
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem irreleváns, mert ha orvosi, akkor igenis van jelentősége
jan. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
El nem tudom képzelni, melyik az a szak, ahol ugyanazok a tárgyak vannak, mint az orvosin, de nem fogorvos és nem gyógyszerész.
jan. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Lehet állatorvos vagy akármi, ne lovagoljatok már ezen ennyit.

Kérdező, nagyon átérzem. Nekem is 2 vizsgám hátravan még ebben a vizsgaidőszakban, de totálisan el vagyok fáradva. Most is tanulni ültem ide, ehhez képest itt lógok. Szerintem ha amúgy tetszik a szak és szereted csinálni, akkor most szorítsd össze a fogad, szedd össze magad és nyomd meg még a végét egy picit. Pár hét múlva pihenhetünk, de muszáj úgy eljutni odáig, hogy megérdemelt legyen az a pihenés. Tudtuk, hogy kemény lesz, de valamiért mégis elkezdtük. Tök jól indultunk, nem szabad most feladni! Tarts néha szünetet, töltődj fel, kapcsolódj ki, de utána ülj vissza tanulni. Picit bírd még ki. Menni fog!

jan. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Istenem, állatorvosi..

Most már kaphatnék válasz a kérdésre is?

jan. 21. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!