Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy egy félév alatt...

Létezik, hogy egy félév alatt kiégtem?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem az egyetemet (orvosi jellegű szak) és úgy érzem elfogytam a vizsgaidőszakra, pedig még hátravan két vizsgám..

Egész évben csak a tanulásra koncentráltam, nagyon sok évközi zh-nk volt, ezért havonta 1x tudtam hazamenni a családomhoz és otthon is nagyrészt csak tanultam. Az összes hobbimat feladtam időhiány miatt. A szaktársak közül, akikkel jóban lettem, ők mind bejárósak, ezért egyetemen kívül nem szoktunk találkozni, mást meg nem ismerek a városban, így gyakorlatok után rögtön hazajöttem és tanultam.

Még nagyon meg kéne nyomnom ezt az utolsó 2 hetet, de egyszerűen képtelen vagyok már a tanulásra koncentrálni. Az évközi számonkérések és az első vizsgáim mind nagyon jól sikerültek, az utolsó néhányon viszont vagy megbuktam elsőre, vagy épphogy átmentem kettessel és ez totál kikészít. Egyre nehezebb reggelente kimásznom az ágyból, mire rászánom magam a tanulásra az pedig még több idő. Amikor végre leülök tanulni, akkor azt érzem, hogy képtelen befogadni az agyam több információt. Egy bekezdést többször el kell olvasnom mire felfogom a jelentőségét. Sokszor elterelődik a figyelmem, elkezdem nyomkodni a telefont, ami miatt elpazarlok egy csomó időt és ettől totál bestresszelek, ami miatt még jobban nem megy a tanulás.

Már látom, hogy nagyon elcsesztem, több időt kellett volna kikapcsolódásra szánni, de ennek a két vizsgának még mindenképp sikerülnie kéne, különben csúszok 1 évet.

Mit csináljak, hogy jobban menjen a tanulás?

Ha ez kiégés, akkor mit tudok tenni ellene?



jan. 21. 16:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi #9. Neked is kitartás!
jan. 21. 19:58
 12/13 anonim ***** válasza:
58%
#11 köszönöm! :)
jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

jajj tudtam, hogy állatorvosi, és mivel viszonylag kicsi az egyetem, én se szívesen vallanám be az anonimitás megőrzése miatt.



Negyedéves vagyok, ha szeretnél egy kicsit beszélgetni, nyugodtan írj.:)


Mi van még hátra?

Amúgy igen, ezt most kicsit túltoltad a tanulás javára. Az első félévek kicsit kaotikusak, minden tárgy fontosnak tűnik és még vizsgatapasztalatod sincs sok. 2-3 vizsgaidőszak után már jobban fogod érezni, hogy mire mennyi hangsúly szükséges, illetve, hogy milyen jellegű tudás szükséges.


A csúszás meg mindenki felett ott lebeg, de ettől nem lett senki sem kevesebb, rosszabb alak vagy rosszabb szakember stb. De nagyon-nagyon fontos a kikapcsolódás, a pihenés a teljesítményed szempontjából és a saját egészséged szempontjából is, pár vizsgaidőszak és meg fogod találni a saját ritmusodat a pihenés és a tanulás között. De ha mégsem, akkor a saját elvárásaidból kell lefaragni, mert hidd el, tényleg nem a jegy számít, és ez nem egy mantra, hanem majd te is látni fogod az évfolyamtársaid eredményén, hogy sokszor köze nincs az adott ember tudásához, vagy alkalmasságához.

jan. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!