Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen feladatok/kiértékelés...

Milyen feladatok/kiértékelés lenne jó ilyen esetben szintfelmérésnek?

Figyelt kérdés

Van már tapasztalatom magántanításban/korrepetálásban, nem is kevés.


Viszont ez a legelső eset, hogy nincs képem az illető tudásáról. Korábban vagy tudtam már a tanulóról, hogy mivel van gondja, vagy specifikusan kért felkészítést vizsgára, stb.


Most viszont FIZIKA tantárgyból kellene ugyanezt eljátszanom.


Ismerős rokona az illető. Annyit tudok, hogy 10-12. évfolyamos (de nem tudom, és nem is fogom pontosan megtudni az első próbaóráig), és általánosan kellene neki fizika magánoktatás.

Tehát nincs meg előre, hogy milyen témakörre szeretne felkészülni, vagy mivel lenne problémája.

"Általánosan" van gondja a fizikával, és "általánosan" kellene neki magántanítás fizikából.


Viszont valahogy csak jó lenne megtudni, hogy mit tanítsak neki, mit ne.

Vannak egyéb szociális/mentális problémái, így könnyen megutálná az egészet, ha túl nehezet oktatok, vagy olyat amit kivételesen ért, és már unja mert azt magától is átrágta.


Illetve fontos, hogy egy olyan kis "szösszenetnek" kéne lennie, ami max 30 perc alatt megírható.


Ebben kérnék most segítséget:

Ti hogyan állítanátok össze egy ilyen szintfelmérőt fizikából? Milyen feladatokat raknátok bele? És hogyan értékelnétek ki?


Én arra gondoltam, hogy témakörönként 3 egymondatos (egy könnyű, egy közepes, egy nehéz, de egymásra épülő), max 1-2 képlettel, rajzolás nélkül megoldható feladatokat írok össze, és megkérném, hogy témakörönként mindig úgy töltse ki, hogy sorba menjen, és ha nem is biztos benne, vagy nem tudja megcsinálni, azért írja le a képletet/megoldást, amit jónak gondol.


Ezzel kapnék egy képet arról, hogy adott témakörben nagyjából milyenek az ismeretei, a hibás feladatnál hol csúszik el a gondolkodásmód, melyik képletet keveri össze másikkal, mit értelmezhet rosszul, stb.


Szerintetek ez így jó lenne?

Szívesen fogadok mindenféle tippet egy ilyen szintfelmérő összeállítására.


Köszönöm előre is!



jan. 21. 20:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Én addig nem állítanék össze semmit, amíg nem találkoztam az illetővel. Első alkalommal azt az anyagot szoktuk venni, amit éppen az iskolában tanulnak. megcsináljuk a házifeladatot, stb. Ebből már sok minden kiderül. Ne sokkold elsőre egy "dolgozattal".
jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!