Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos az összegzés...

Mennyire fontos az összegzés a kérdőív kiértékelése végén ha egyből összegezve írom meg azt?

Figyelt kérdés
Úgy írtam meg az öt oldalamat alapból, hogy az egész maga egy összegzés, nem kaptam hozzá hozzá útmutatást, hogy mi ennek a menete, vagy egy sablont, ami alapján a sajátomat megcsinálom, ezért csináltam így. Azonban láttam egy mintát, ami tele van diagramokkal, oldalanként van egy mondat, és a legvégén van egy fél oldalas összegzés. Tanácstalan vagyok...

2016. máj. 15. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A szakdolgozatomban anno úgy oldottam meg, hogy a kérdőívek eredményeit megnéztem grafikonokon, majd szövegesen leírtam azokat. A konzulensem rendre kitöröltetett minden grafikont.

A dolgozatom elején megfogalmazott 3 hipotézisemre egy külön fejezetben tértem ki, amiben a kérdőív erre vonatkozó, azt alátámasztó/cáfoló eredményeit 3 táblázatban mutattam be - ott sem hagyhattam bent a grafikont.

A végén nagyjából fél oldalban megint összefoglaltam a korábban megállapítottakat, és pár javaslatot írtam az eredményekből kiindulva a témát illető további vizsgálódások irányára vonatkozóan, vagy a gyakorlatban milyen változtatásokra lenne szükség - az eredmények tükrében.


Szóval nálam a grafikonokat törölni kellett - mivel voltak táblázatok. (Gondoltam szép, színes, oldalszámnövelő, de a tanár szerint nem volt megfelelő, nem volt "elegáns".)

Ezek szerint nyugodtan kihagyhatod a grafikonokat, írhatod összefüggő szövegként az elemzést. Részletesen elemezd, térj ki a hipotéziseid igazolására - ha voltak ilyenek. Írj még valami végkövetkeztetést, ami levonható az eredményekből, esetleg jelölj ki további kutatási irányt, vagy változtatási lehetőségeket - az eredmények függvényében.

Legalábbis szerintem...

2016. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ez sokat segített! :)
2016. máj. 15. 14:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)

Örülök, ha tudtál kezdeni vele valamit. :)

2016. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!