Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire lehet nehéz elvégezni...

Mennyire lehet nehéz elvégezni egy dietetikus/gyógytornász szakot az egyetemen?

Figyelt kérdés

Nyilván ez egyetem függő, de kíváncsi lennék, hogy mik a tapasztalataitok e téren.


A Debreceni Egyetem lenne a cél, tavaly 330 pont volt a követelmény, az simán megvan. Leginkább az olyan dolgoktól tartok, mint pl kémia. Soha nem tanultam kémiát és ha jól tudom dietetikán van kémia.


2 szak jöhet szóba, vagy Debreceni Egyetem dietetika, vagy pedig Miskolci Egyetem gyógytornász. A dietetika jobban érdekel, kalóriák, makrók, étrendtervezés stb. Minden érdekel, ami a táplálkozással kapcsolatos, mert az utóbbi 3 évben elkezdtem edzeni és vele együtt megváltozott a tápanyagbevitel is és rájöttem, hogy ehhez van affinitásom és úgy gondolom, hogy megtudnám állni a helyem ebben a szakmában.



jan. 22. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Közepesen nehéz. Nyilván nem egy orvosi egyetem, de az ilyen link bölcsész meg könnyedebb ilyen-olyan gazd. szakoknál nehezebb. Eleve a jelenlétet komolyan veszik, nem lehet lógni. Rendszeres tanulást igényel, de teljesíthető, csak energiát kell belefektetni. Még valami. A dietetika és a gyógytornász képzések első sorban egészségügyi szakdolgozókat képeznek. Tehát BETEGEKKEL kell majd dolgozni, ez lesz az alap. Ha téged csak szimplán az egészséges táplálkozás meg mozgás érdekel, akkor lehet, hogy egy sima személyi edző képzés pl. jobb lenne. Ezeken a szakokon azt tanítják, hogy milyen étrendet állíts össze egy súlyos vese- vagy májbetegnek vagy milyen mozgásprogramot adj valakinek, aki átesett egy agyvérzésen vagy pl. több szívrohamon. Hogy kell valakit mobilizálni egy súlyos baleset után vagy mit kell egy genetikai izombetegségben szenvedővel kezdeni torna szempontjából.
jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
A gyógytornász az egyik legnehezebb egészségügyi alapszak…és a gyógytornán is van kémia…én a dietetikát javasolnám neked…főzni is megtanultok
jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem teljesen igaz, hogy megtanulunk főzni, én dietetika szakon vagyok és 0 főzőtudással kezdtem el és most sem tudok, sőt eléggé bajban voltam a tankonyhás órákon.


Azt hozzá kell tennem, hogy levelezős vagyok, tehát egy szemeszterben 1x volt főzés de az egész nap. Nappalin biztos más, pl SOTEN vagy a PTE-n de Debrecenben nincs tankonyha. Én a debrecenire járok, viszont a Szolnoki telephelyre, és ott van csak tankonyha, viszont oda csak levelezőre lehet jelentkezni.

jan. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megtanulod a szalonnás rántottát
márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!