Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire bevett szokás az,...

Mennyire bevett szokás az, hogy a cégek olyan embernek is ajánlanak állást aki még be sem fejezte az egyetemet?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyanról, hogy például utolsó éves levelezős hallgatónak állást ajánlottak, pedig még majdnem egy év volt a diplomaosztóig. Sűrű dolog ez?

jan. 22. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eléggé gyakori.
jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl reprezentatív, mert csak a második munkahelyemnél tartok, de mindkét cégnél dolgoztak olyanok akiket diploma előtt felvettek.
jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában ezek a diákok gyakornokok előtte azoknál a cégeknel. Diploma után pedig simán rendes munkabérert maradnak tovább.
jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok területen dolgoztam már, de ez szinte mindenhol így volt. Oké, egyik sem olyan terület volt, ahol maga a munkakör jogilag diplomához kötött lett volna (mint pl. egy orvos esetén). De dolgoztam már így együtt még éppen nem végzett mérnökkel, programozóval, szociológussal, sőt, én magam is úgy kezdtem el dolgozni közgazdászként, hogy -mivel csúsztam a szakdolgozattal- egy évig nem volt diplomám.

Nyilván ez nem reprezentatív, de ha pályakezdőt keresel, majdnem mindegy, hogy hátravan-e még a záróvizsga vagy sem.

jan. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Levelezősök esetében is megy ez? Tehát pl. van egy állandó munkahelyed de közben egyetemre jársz.
jan. 23. 11:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azzal még nincs tapasztalatom, de szerintem még jellemzőbb is, tekintve, hogy még munkatapasztalata is van. Vagy legalább ideje.


Én februárban kezdek levelezőn, mesteren. Mellette szakmába vágó teljes állásban dolgozok majd, van tapasztalatom is.

jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De ilyenkor teljes állást adnak? És gondolom akkor azokon a napokon amikor oktatás van nem húzzák a szájukat a szabadság miatt?
jan. 28. 15:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én (#6) úgy kerestem munkát, hogy legyen rugalmas (pl ledolgozom másik napokon azt, hogy kéthetenete pénteken be kell mennem órára), vagy részmunkaidő.


Teljes állásokra jelentkezdtem, voltak cégek, amik megkerestek Mindenhol megmondtam, hogy levelezős MSc-t kezdek, hogy ez kb mit jelent (péntekekre vonatkozóan) és hogy tudnék teljes állást vállalni, ha rugalmasak, de jobban örülök a részmunkaidőnek (heti 30-35 óra).


Végül én részmunkaidős állást kaptam, rugalmasak az egyetememmel (tekintve hogy szakmába is vág teljesen), heti 1 napon kell a céghez bejárnom.


Szerintem te is csináld így, főleg, hogy neked már nincs annyi hátra a képzésedből, mint nekem.


De egy éve BSc végén is ezt csináltam. Pedig az nappali volt. Jelentkeztem teljes állásra, aztán mondtam, hogy még van egy kevés órám.

jan. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! :)
febr. 1. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!