Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanuljak vagy ne?

Továbbtanuljak vagy ne?

Figyelt kérdés
Kisgyerekes anyuka vagyok, ápoló ként dolgozom hétvégente, hétköznap meg a háztartást vezetem. Nem sokat fizet a kórház, ha nem csak OKJs hanem diplomás ápoló lennék, lenne lehetöségem feljebb lépni a ranglétrán. De az egyetem sokba kerül és amúgy szeretnénk egy kistestvért is a kisfiam mellé. A szüleim ostromolnak hogy menjek továbbtanulni, a férjem meg nem támogató ebben.

jan. 23. 00:55
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
 1/4 EgyCseppaTengerből válasza:
100%
Feleség és édesanya vagy, ami optimális esetben azt jelenti, hogy már önálló, felnőtt emberként létezel a világban, így nem kell megfelelned a szüleid elvárásainak, hiszen magadtól is el kell tudnod dönteni, hogy te mit szeretnél. Azt sajnálom, hogy a férjed nem támogat, mert egy jó társ örül, ha haladsz az életben, célokat tűzöl ki és valósítasz meg. A legfontosabb kérdés, hogy mik a külső és belső motivációid és lehetőségeid. Szeretnéd elvégezni? Hány éves korodig vállalod be, hogy szülj egy kistestvért? Mennyi időd van még? A férjed támogatása nélkül meg tudod oldani munka és gyerek mellett az iskola elvégzését? Mérlegelj és dönts.
jan. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
jan. 23. 02:44
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom, honnan veszed, hogy az egyetem sokba kerül. Ha még nem használtad el az állami támogatású féléveidet, akkor tanulhatsz állami támogatással, azaz nincs tandíj, levelezőn sem. S ha az első félév végén úgy döntesz, hogy neked ez túl nagy kihívás, és otthagyod, nem keletkezik visszafizetési kötelezettséged. Más szóval a ráfordított időt leszámítva semmit nem vesztesz.
jan. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
4: Na megint megjelent itt "Dr. Beles", a jól ismert, hazudozó troll, aki a múltkor lebukott azzal, hogy egyszerre adta ki magát professzornak és docensnek, ami köztudottan lehetetlen. Annyira kutatóprofesszor ő, mint amennyire a vetési varjak fehérek, és annyira főorvos, amennyire a Nap sötétzöld. Unalmában vagy kisebrendűségi komplexusában azzal szórakozik, hogy ezen a fórumon mindenkit lehurrogjon. Nem kell rá hallgatni.
jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!