Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az egyetemen 5 tárgyból...

Ha az egyetemen 5 tárgyból csak 3-mat tudtam teljesíteni, de mentálisan nagyon rosszul voltam ez alatt az idő alatt, akkor jól gondolom, hogy ennek ellenére még nem feltétlenül rossz ez az irány nekem?

Figyelt kérdés

Szakemberek mondták, hogy depresszió, illetve azt is, hogy túl sokat vállalok magamra úgy, hogy egy gyerekkori traumám is kibontakozni látszik.

Egyik tárgyat azért is hagytam abba félév közben, mert nem bírtam egyszerűen a terhet és valahogy könnyíteni akartam rajta. Ezen kívül még egy tárgy volt, aminek a vizsgája nem sikerült. A fő probléma ezzel az, hogy mindkét tárgy 9 kredites, ez a kettő volt az első félévben a leghangsúlyosabb.

De nagyon szeretem azt amit tanulok, ezért nem gondolom, hogy váltani kéne.

Csak valahogy mégis azt érzem, hogy ezek csak kifogások...

(Autista vagyok és szociális fóbiám van, ezek megnehezítették még pluszba a dolgokat, a napi 2x egy óra utazás eléggé megvisel.)



jan. 24. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rendbe kéne jönnöd. Addig teljesen mindegy, hogy mit tanulsz, semmi se fog könnyebben menni.

Ha ezt szereted, akkor ne mondj le róla. Ez is lehet egy motiváció, hogy segítséget keress és dolgozz a megoldáson. Ha rendbe jössz, akkor normálisan tudod folytatni a tanulást is.

Utazás közben meg foglald el magad, használd ki az időt. Én pl. vonaton nagyon könnyen tudtam tanulni.

jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Dolgozom az ügyön, járok pszichológushoz, gyógypedagógushoz, időközönként pszichiáterhez, szedem a gyógyszert, próbálom alkalmazni a javasolt technikákat, próbálom minél inkább megérteni magam, hogy mi játszódik le bennem, stb.


Hát egy tömött buszon/villamoson, ahol örülök ha felférek és le tudok valahogy jutni a megfelelő megállónál, kicsit nehéz bármi hasznosat csinálni, de egyébként jó ötlet.

jan. 24. 17:42
 3/5 anonim válasza:
89%
Hallgass zenét a buszon villamoson,olyat amit szeretsz.
jan. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

2: Bocs, azt hittem, távolsági busz, vagy vonat, azért 1 óra az út.


Biztosan rendbe jössz, ha így foglalkozol vele és jársz szakemberhez is, gyógyszert is szedsz. Kitartás!

jan. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Távolsági busz is tömve tud lenni...
jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!