Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik az egyetemen...

Hogyan zajlik az egyetemen egy szóbeli vizsga általában? Elejétől a végéig minden részlet érdekel.

Figyelt kérdés
Ha egy tárgyból szóbeli és írásbeli is van, akkor azt,hogy szóbelizhet-e valaki mindig az írásbeli eredménye dönti el?

jan. 24. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Odamész, húzol egy tételt vagy ad a tanár. Majd kb 15-30 perc alatt kidolgozod egy papírra és utána elmondod a tanárnak, aki közben és utána kérdez tőled dolgokat.


Ha van írásbeli és szóbeli is, akkor álltalában meg kell lennie az írásbelinek legalább 2esre hogy mehess szóbelizni.

jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És az eredményt egyből megmondják vagy csak később tudom meg?
jan. 24. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Álltalában egyből megmondják. De mondjuk szigorlaton kimentem, és 5 perc után beírták a neptunba és akkor tudtam meg.
jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vagy szóbeli vagy írásbeli volt. Szóbelinél kidolgozásra annyi idő volt, amígy az előző felelt. Ez kb. 10-15 perc. Rögtön megmondták a jegyet.
jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk (gépészmérnöki, de csak a harmadik félévem volt most szóval nem garantálom hogy mindig ilyen) úgy van, hogy van egy beugró, ez vagy papíron pár feleletválasztós kérdés, vagy ritkábban amikor te jössz a tanár kérdez valamit. Ez elvileg azért van hogy ha valaki tényleg nem tud semmit vele ne menjen az idő. Eddigi két szóbelimen (amik kötelezőek voltak, van ami opcionális) nem volt idő kidolgozni, leültél és kérdeztek is. Kicsit elbeszélgetős hangulat volt, nem az volt hogy te 20 percig beszélsz egy témáról, egyiken szinte pár percenként ugrottunk témáról témára, de ez nagyon tanárfüggő, van akinél 1 dologról van szó. Aztán a végén elmondják mi a jegy, és aznap nem sokkal az után hogy végeznek mindenkivel be is van írva a jegy
jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk


A) vannak tételek és abból húzol (ritka) van 15p kidolgozási idő


B) vannak tételek, van, vagy nincs kidolgozási idő, beszélsz arról picit, majd belekérdez teljesen másba, szóval a tételeknek nincs sok értelmük

(Leggyakoribb)


C) nincsenek is tételek (vagy csak a tanár fejében), egyből kell válaszolnod a random kérdéseire


Nálunk általában max 10 ember megy egy nap. Egyszerre 3 diák van bent, mi választjuk a sorrendet, van, aki hamar túl akar esni rajta, a többi tud tanulni a folyosón. Jegyet aznap megtudjuk.

jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Még arra lennék kiváncsi hogy hány tanár szokott vizsgáztatni? Vagy csak az akinek az órájára jártam?
jan. 24. 21:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk csak az aki az órát tartja. De mi kis kar vagyunk.
jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ötös vagyok, nálunk akár 5-6 is lehet egyszerre.
jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!