Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora a diákhitel 2 havi...

Mekkora a diákhitel 2 havi törlesztőrészletének összege?

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban (július) kell az első törlesztőrészletet elutalnom, de nem egyértelmű számomra, hogy mekkora a minimum befizetendő havi törlesztő. Csak ennyit találtam:

"Havi törlesztőrészleted az első két évben az előző évben alkalmazott minimálbér összege, ezt követően a tárgyévet megelőző második évben elért átlagjövedelmednek 1/12 részének adott sávhoz tartozó hányada:

→ 1 000 000 Ft alatti tartozás – 4%"

Ezek szerint egész évben (12 hónap alatt) kell törleszteni a bruttó minimálbér értékével megegyező összeget?

Bocsánat a hülye kérdés miatt, soha nem volt még hitelem.



2021. júl. 4. 17:24
 1/1 A kérdező kommentje:
Jaaa, szerintem rájöttem, a minimálbér 4% a havi részlet. Bár nem egyértelmű, ha valaki érti írja le.
2021. júl. 4. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!