Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék tapasztalatokat...

PannonGSM kérdése:

Szeretnék tapasztalatokat kérni csupán tájékozódás szempontjából, ha valaki művészeti egyetemen a szakdolgozatához használ Chat GPT-t, mennyire lebuktatható? Szimpla társadalmi kérdések megválaszolására, tehát semmi konkrét elemzésre.

Figyelt kérdés
Fontos, hogy nem, nem az egészet az AI írja meg, csak sokszor fókuszáltabban lát egy adott kifejtős kérdést és ezáltal (véleményem szerint) jobban is írja meg/le. Senki nem tudta megmondani, hogy melyik véleményezést írtam én és melyiket az AI, a fellelhető összes ingyenes plágium kereső oldalra feltöltöttem és egyik sem buktatta le, viszont saját maga felismerte, még akkor is ha szinonimákkal helyettesítettem néhány szót. Ha és amennyiben szeretném bemásolni az adott bekezdést a ChatGPT-től mennyire lehet észre venni egy szakdolgozatnál, nem 40 oldalt ír meg, csak a témábavezető kisebb bekezdéseket. Előre is köszönöm, ja és nem orvosnak készülök nem kell félni :)

febr. 1. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Minden felderíthető. A ChatGPT által generált "termék" elméletileg a chatGTP joga, mint szerző. Tehát felejtős.


Az más kérdés, hogyha van egykis gógyid, akkor átfogalmazol egy AI általi "termékett".

febr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Szimpla társadalmi kérdések megválaszolására"

. A probléma, hogy hacsak nem állítod, hogy saját kutaás, megfigyelés eredménye, akkor azt bizony hivatkozni kellene.

febr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy minden nem "saját szellemi" terméket hivatkozni kell, csak a kérdés ha saját véleményként szeretném beilleszteni a szakdolgozatba, akkor az mennyire lebukhatós. Mert pont az a baj, hogy megfigyelésként én is ezeket vontam le mint AI csak jobban és összeszedettebben fogalmaz.
febr. 1. 21:27
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Tanár függő. Ha lebuksz akkor nagy baj van. De nem hiszem, hogy képtelen vagy megfogalmazni, hogy mit akarsz. És pont erre való a szakdolgozt, hogy azt "mérje", hogy mennyire vagy képes megfogalmazni az adott szakterület nyelvezete és szabályai szeerint egy önálló munkát. Ha nem vagy képes megírni egy szakdolgozatot akkor igen nagy baj van.
febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem, mint mondtam nem arról van szó, hogy nem tudnám megírni, csak egy-egy bekezdést amit igen is jónak gondolok, azt venném át. Szó nincs megíratásról, és megjegyzem, hogy alapjába véve kész van, ámbár van olyan téma ahol, nagyon jól rávilágított összefüggésekre és jól is fogalmazott, amit nem szívesen formálnék át. Ezért gondoltam megkérdezem, hátha valaki már csinált ilyet esetleg találkozott hasonló helyzettel vagy épp jobban jártas az AI-t ellenőrzök világában.
febr. 1. 22:56
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Szard le, vedd át a neked tetsző bekezdéseket, szerezd meg a papírodat és menj isten hírével. A komplett generációd ChatGPT-vel íratja mindenét, nem fogsz kilógni a sorból, főleg ha te csak bekezdéseket veszel át.

A szakdolgozat, mint műfaj (főleg a tiedhez hasonló területeken) most rúgja az utolsókat. Az AI-detektorok következő generációja majd szépen kimutatja, hogy 2023 óta a szakdolgozatok 90%-át legalább részben ChatGPT-vel íratják, de senkit nem fog érdekelni, mivel már most is mindenki tudja. Talán annyi jó kisül belőle, hogy belátjuk, hogy ennek az értelmes dolgokat mímelő de már ChatGPT előtt is döntően szemetet gyártó, "Matyika önálló kutatást végez és megírja" szakdolgozatos rendszernek nincs semmi értelme. Teszel egy Érettségi+ vizsgát, kapsz egy pecsétet és csá.

febr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
#6: és így leszel önálló gondolkodásra képtelen, intellektuálisan igénytelen biorobot. Szerencsére bizonyos politikai erők pont erre hajaznak.
febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
#7: Ha azt gondolod, hogy az intellektuális igénytelenségnek és biorobottá válásnak bármilyen szinten is ellenszere egy szakdolgozat megírása, akkor van egy rossz hírem.
febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

Pedig a 6-osnak igaza van!


Az egész csupán egy színjáték és képmutatás!


AI előtt meg simán megírták mások a diák helyett jó pénzért vagy megvették a bizit vagy megkentek valakit vagy ismertek valakit, vagy az egyetemi tanár kisdoktoriját a saját diákjaival íratta meg stb stb, és ki tudja, hogy a politikai erők testületeiben ki-hogyan csalta végig az egyetemet meg szerzett nyelvvizsgát és most büszkén döngeti a mellét.

Nem a becsületes emberek kerülnek be jó pozikba - tisztelet a kevés kivételnek!


Szerintem az önálló gondolkodás meg pont nem attól lesz hiteles, hogy a Chat GPT-vel íratod meg a szakdogádat, kedves kérdező! :)

febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tehát érdemben az "ideológiákat" leszámítva gyakorlatban senki nem találkozott ezzel a helyzettel és kérdésekkel. Fontos az önálló gondolkodás és olyan területen is vagyok, ahol nap mint nap kell önálló ráadásul nem első körös ötleteket, gondolatokat előhúznom a buksimból. Csak feltételeztem azt hogy "segíts magadon a jó Isten is megsegít" de nem lettem közelebb a válaszhoz.
febr. 2. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!