Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felkészülés gépészmérnökire...

Felkészülés gépészmérnökire levelezőn?

Figyelt kérdés
Felvettek levelezőn Gépészmérnökire, most a második félévben kezdtem, mert az elsőt passziváltatnom kellett, és az első órám után teljesen elveszve érzem magam. Végigjártam egy gazdasági Bsc-t már, nyilván tudtam hogy ez sokkal nehezebb lesz, de az meglepett hogy magunkra és az önfejlesztésünkre vagyunk utalva. Ti milyen irodalmakból fejlesztettétek a szükséges alap matematikai és fizikai alapismereteket?

febr. 1. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

OFF:

Ez elég durván hangzik, hogy - a beszámolód értelmében - a "gazdasági Bsc." egy nullkategóriás képzés a gépészethez képest!


Amúgy megszámlálhatatlan mennyiségű alapképzési anyagot találsz matek, fizika, stb. tanuláshoz. Akit érdekel a szakma, az már alapból előre összeszed ilyesmiket - tehát nem értem, hogy mi a fenének mentél gépésznek, ha ennyire húzós neked a téma. Elvileg matekot már nem is kéne tanulnod, hisz annak már meg kéne lennie a "gazdasági" képzésről.

febr. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mateking jó lehet!
febr. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hármas matekkal mentem és simán meglett a matek 1. Matekingre fizess elő, nézz youtube videókat. Órán jegyzetelj. Amilyen feladatokat órán megcsinaltok, azt otthon csináld meg többször.
febr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Matekból a Bolyai könyvsorozat jó.

De én sem értem, hogy ha már van egy közgazdász alapdiplomád, akkor miért vannak olyan nagy gondjaid a matematikával.


Szakmai tantárgyakból az adott egyetem jegyzeteit érdemes nézni, de vannak univerzális klasszikusok is (pl. Csizmadia-Nándori: Statika, Szilárdságtan; Zsáry Árpád Gépelemek I-II).


Ha a középiskolai fizika tudásod hiányos, szerintem elég, ha a középiskolás könyveidet átnézed, de a neten is biztosan van sok anyag.

febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó youtube videók vannak kalkulusból, én onnan tanultam. Nem buktam egyszer sem matekból.
febr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 nálunk az ELTE-n például van középiskolai matek is külön tárgyként.


Statika nem valami nagy was is das. Gyakorolni kell csak.

febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#1 azert mert igy van ahogy leirtad, nullkategoria a gazdasagi kepzesek nagyresze, kulonosen egy mernoki kepzeshez kepest. A gazdasagi matek ami 1 felevig volt nem osszehasonlithato a muszaki matematikaval ami 2 feleves es szigorlat is lesz belole. Gazdmatekon vagy uzleti staton nem kellett minden feladatban es kerdesben keszseg szinten hasznalni derivalast, integralast matrixokat szogfuggvenyeket stb.
febr. 4. 13:54
 8/9 anonim válasza:
100%

Statika és ábrázoló geometria lesz a kedvenced.



Üdv.

Egy ex gépészmérnök hallgató

febr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szilárdságtan😁
febr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!