Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnáziumba mentem, de nem...

Gimnáziumba mentem, de nem akarok továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Elsős vagyok, és azért mentem gimnáziumba, hogy majd érettségi után, egyetemre tudjak menni. De így az első félév után, arra jöttem rá, hogy ez mégsem annyira az én vonalam. Mit tegyek? Maradjak vagy ne?


16F


febr. 4. 23:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne maradj! Menj dolgozni valamelyik akksigyárba! Valakinek azt is meg kell csinálni.
febr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Érettségiig azért minimum el kéne jutni.
febr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Találd ki miből akarsz megelni felnőtt korodban, és mondd meg a szüleidnek, hogy irassanak át olyan irányú technikumba, vagy szakképzo iskolába. De szerintem oltári nagy hülyeséget csinálsz...
febr. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképp érettségizz le! Ha nem akarsz gimnáziumba járni, mehetsz technikumba is, hogy szakmát tanulhass.
febr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Magát az iskolát nem akarom ott hagyni, csak nem tudom, hogy jó ötlet-e gimnáziumban folytatni, ha nem felsőoktatás a cél.
febr. 5. 00:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet. Érettségi után is tudsz tanulni valami szakmát. OKJ vagy egyéb szakképzes keretében. És ha úgy jársz mint én (érettségi után 6 évvel jöttem rá, hogy mégis el akarom végezni az egyetemet) akkor a gimnáziumi érettségi tök jó alap hozzá.
febr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi nélkül ebben a világban szinte lehetetlen megélni. Könnyebben kapsz vele munkát, a legtöbb szakmához is kell, és ki tudja, lehet, hogy végül mégis mész egyetemre. Jobb ingyen megcsinálni, mint ki tudja, hányezer forintért (most kb 62 ezer, az én időmben (tavaly) 58 ezer volt).
febr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Miert erzed azt, hogy ez nem a te utad? Elso eves vagy, ha visszaemlekszem a gimiben az elso ev volt a legborzasztobb, utana csak jobb eveim voltak.
febr. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp maradj a suliban. Ha meglesz, utána nem muszáj egyetemre menni, választhatsz szakmát vagy dolgozhatsz érettségivel (de van még pár éved addig, változhatnak a vágyaid is), de bármilyen terveid is lesznek később, az általános érettségivel biztosan jobban jársz - technikumokban a szakmai tárgyak az erősebbek, a normál tantárgyakat csak minimum szinten tanítják. Az csakis akkor érné meg, ha lenne egy biztos elképzelésed, hogy milyen szakmát szeretnél. Így, hogy nem tudod még, mi a terv, az iskolaváltásból jól nem jönnél ki.
febr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

6# a legjobb komment


Nem kell mindjárt technikumba küldeni lol


Kérdező végezd el, ha az érettségid full kettes az sem baj, utána tanulsz valamit okj-n lesz egy végzettséged dolgozol, majd ha később rájössz, hogy még is kell egyetem teszel két tárgyból javító/emelt érettségit amit elfogadnak az adott egyetemi szakon és bent is vagy

febr. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!