Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha történelem tanár akarok...

Ha történelem tanár akarok lenni gimnáziumban vagy egyetemen akkor milyen egyetemre vagy szakra kell mennem továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 11.osztályos vagyok

2022. szept. 15. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért 11. osztályosan már illene ismerned a felvi.hu-t.


Bölcsészkar, történelem, tanári szak, 5 éves osztatlan képzés.


[link]


Pécs, Szeged, ELTE is indít.

2022. szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

történelem tanár szak valamilyen másik szakkal párosítva, mondjuk magyar vagy esetleg média vagy éppen földrajz. Tudomásom szerint ezekkel áll leggyakrabban párosításban. Valmilyen tantárgyat választasz még magadnak a töri mellé, ezekből rendesen felkészülsz érettségire és természetesen jelentkezel egy olyan egyetemre, ahol van ilyen szakpárosítás.

Nem tudom hova valósi vagy, hiszen nem írtad le, de pl: Egerben az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen vannak ilyen szakok.

A mentorom pl. pont töri-média szakos hallgató.

2022. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi tanári munka teljesen máshogy működik. Nem tanár szakra kell menni hozzá, hanem az adott területen szokás PhD-zni. De ez ennél bonyolultabb, viszont én sem ismerem igazán ennek a rendszerét, úgyhogy nem akarok hülyeséget mondani.
2022. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jogos a #3 kommentje, én arra nem is reagáltam, csak a gimis tanár részére.


Egyetemen oktatáshoz inkább tudományos háttér kell, azaz PhD, kutatás, stb. stb. És persze előtte az egyetemi tanulmányok alatt nem árt TDK-zni, plusz teljesítményt nyújtani, hogy egyáltalán felajánlják azt, hogy bentmaradhatsz oktatni, phd-zni...

2022. szept. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ahh értem. Akkor lehet hogy maradok a gimis tanárnál.

Köszi a válaszokat :)

2022. szept. 15. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!