Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen igazságtalan osztály...

Egyetemen igazságtalan osztályzás miatt (vizsga) lehet fellebbezni?Van-e értelme? volt akinél pl segített és megadták a jobb jegyet? Vagy írtak ki új vizsgát neki?

Figyelt kérdés

Szóbeliről lenne szó. Van olyan szaktársam aki keveset mondott szóbelin hármast kapott. Én aki 20-25 percig feleltem, megbuktatott, néhány kérdésre nem tudtam a választ, de azt se a tételemből kérdezte hanem más tételből (pedig szerintem ez se volt jogos mivel nem azt a tételt húztam). Vélem én fejre osztályoz, és igazságtalannak tartom mert tudtam az anyagot.

nem tudom hogy ,egéri-e kockáztatni vagy nyeljem be az igazságtalanságot.



febr. 8. 12:34
 1/9 A kérdező kommentje:
megéri-e * srry
febr. 8. 12:35
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme. Ha nagyon szemétkedik, akkor kérheted, hogy független bizottság előtt tehess vizsgát (az, hogy ehhez hány sikertelen vizsga kell, passz, a TVSZ tartalmazza). De nem érdemes konfrontálódni, mert ha később még találkoztok a tanulmányaid alatt (akár másik kurzus, ZV, mesterszak, stb.), akkor kezdődik minden elölről.
febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem lesz vele több tárgyam, ezért is bosszant nagyon az egész.


Köszi a gyors választ, valószínűleg akkor benyelem ezt, csak nagyon bosszant hogy gec*zett velem, és vehetem fel újra a vizsgát CVbe.xd

febr. 8. 12:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóbeli vizsgákon sajnos semmilyen bizonyítékod nincs arra, hogy méltánytalanság ért. A te szavaddal szemben áll az ő szava. (Akárcsak egy bíróságon: ha például valaki szóban, négyszemközt megzsarol, hiába jelented fel ezért, bizonyíték híján ejteni fogják a vádat ellene.) Ezért van az, hogy (elsősorban külföldön) sok egyetemen csak írásbeli számonkérés van, így az esetleges panaszokat viszonylag objektíven el lehet bírálni.
febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Haha. Nem, nem éri meg.
febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"pedig szerintem ez se volt jogos mivel nem azt a tételt húztam"

Lol, próbáld meg ezzel megtámadni és vedd videóra a választ. Engem érdekelne. :DDD


A helyzet az, hogy neked nem a tételt kell tudni, hanem mindent amit leadtak. Ha nem sikerült ezekre a kérdésekre válaszolni, akkor simán megbuktatnak.

febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem igy van hogy kihuzol egy tetelt, es csak azt kell tudnod. Barmibe belekerdezhet, es ha nem tudod, akkor hiaba mondod hogy de a pont huzott teteledet tudtad. Az hogy valaki keveset mondott es harmast kapott te pedig 20-25 percet, es egyest az nem jelent semmit. Lehet a masik srac nagyon jol elmondta a dolgokat roviden, es a te feleleted amiaatt tartott ilyen hosszan mert nem tudtad a valaszokat es az oktato akart segiteni.
febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Attól még hogy valaki kevesebb ideig felelt mint te, kaphat jobb jegyet. Valószínűleg ő abban a kevés időben meggyőzte a vizsgáztatókat, hogy tudja az anyagot 3-asra. Téged meg azért feltettek ennyi ideig, mert látták, hogy nem megy és át akartak rugdosni, kiszedni belőled amit tudsz, de így sem sikerült.


Készülj fel jobban a vizsgára vádaskodás helyett, azt javaslom

febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8^

Mivel mondta a szaktársam hogy nem tudott semmit, és úgy kapott hármast azért tartottam igazságtalannak.


Nem csak én jártam így, de volt ugyan tényleg olyan aki még nem is akart megszólalni azt megértem hogy megbuktatta. Sőt volt olyanis aki más témáról beszélt azt is megértem. De amikor folyamatosan beszélek a tételről, és úgy ad egyest, nem nem jogos.


De a többieknek köszönöm, az értelmes választ:)

márc. 11. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!