Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar BA levelezőn, tapasztal...

Magyar BA levelezőn, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az ilyen büfészakos válaszoktól légyszíves kíméljetek, 30 múltam és már van 2 szakmám amiben dolgozok és amiből megélek. Viszont lenne néhány diplomára épülő szakképzés ami nagyon érdekelne, ezért szükségem lenne egy alap diplomára és már középiskolás korom óta szerettem volna magyar szakra menni, érdekel az irodalom, de főleg a nyelvészet, egyedül praktikus okokból mondtam le róla.


Aminek utána lehet olvasni a szakkal kapcsolatban azon túl vagyok, inkább tapasztalatok érdekelnének.


Mennyire nehéz/időigényes munka mellett?


Bármilyen információ érdekelne.



febr. 26. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Lehetetlen munka mellett, mivel pénteken is vannak órák a szombat mellett, tehát a 20 nap alapszabid erre mind rá is megy a két szorgalmi időszakban, már ha elengednek egyáltalán. Bár ez elméleti szaknak tűnik, így talán nem érint, de a gyakorlatok meg össze-vissza vannak, tehát azokra is szabi kell. A záróvizsga belefér a fizetés nélküli indoklásába majd a végén, ha rendes szabit arra nem tudsz kivenni. De hacsak nem nagyon rugalmas a munkahelyed, nem lehet összeegyeztetni.
febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Lehetetlen munka mellett, mivel pénteken is vannak órák a szombat mellett


ezért aztán senki nem is tanul levelezőn, igaz? :D

febr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igaz, nem írtam, hogy a beosztásom valamennyire rugalmas. Tudok 12 órázni és kérhetem, hogy pl pénteki-szombati napokra ne legyek beosztva. Vagy attól függően pénteken mikor vannak az órák délelőtti/délutáni műszakot vállalni.

Szerintem ezt a részét meg tudnám oldani, inkább attól tartok, hogy az olvasni/tanulnivalók, beadandók mennyire havaznak el.

febr. 26. 11:40
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
#2 Van tapasztalatom, hidd el, hogy nem tud együtt menni egy rendes munka és a levelező. A hallgatók nagyrésze nem dolgozik, aki meg igen, az most az utolsó félévben vagy passzivált, vagy felmondott, mert most van a gyakorlat, ami ugyanúgy hétköznap munkaidőben van mint a munka.
febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mint írtam a bejárás részét én meg tudnám oldani, nem ez lenne a kérdés.


Konkrétan erről a szakról lennék kíváncsi tapasztalatokra.

febr. 26. 12:58
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, az első/negyedik miről beszél. Magyar BA-ra járok levelezőn, heti 40 órás munka mellett. Semmi lehetetlen nincs benne.

Hogy mennyire időigényes, az nyilván nagyban függ egyebek mellett a tanulási szokásaidtól és az előképzettségedtől is. Én letettem a felvételi évében egy emelt szintű érettségit magyarból, ami nagyon hasznos volt, mert így kénytelen voltam átismételni az alapokat - ez nagyon jól jött később. (Idősebb vagyok nálad, rengeteg dologra nem emlékeztem már, hisz régen volt dolgom velük.) Tanulni nyilván kell, meg némely tantárgyból sokat olvasni is, de azért teljesíthető átlagos képességekkel is a szak, ha foglalkozik az anyaggal az ember.

Ha van még konkrét kérdésed, kérdező, szívesen válaszolok. :)

febr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1-4# lol, simán vállalható.


Kérdező# "ezért szükségem lenne egy alap diplomára" ha csak egy alap diploma kell biztos ezt akarod? Szerintem vannak ennél könnyebb alapszakok is.

febr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
S magyar alapszak mennyire nehéz szak?
márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10 es skálán?
márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Közösségszervezes könnyebb?
márc. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!