Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki hogyan élte meg az érettségit?

Ki hogyan élte meg az érettségit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén fogok érettségizni az új rendszerben. Akik már túl vannak rajta, visszagondolva mennyire volt ijesztő? Tényleg csak a tanárok pumpálják fel ennyire ezt az egészet?

febr. 27. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Jó szórakozás volt...

A klasszikus tárgyak nem jelentettek gondot, egyetlen kihívást jelentő tárgyam volt, azt a klasszikus időszakra már letudtam.

febr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Most fogok és félek😭
febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 2!

Mitől félsz? Készülj fel rá tisztességgel, az utána következő időszakra van egy elképzelésed és ennek szolgálatában tedd oda magad.

Optimalizáld a felkészülésed, tanulj, ne telózz, ne bulizz, lelki értelemben hangolódj rá, foglalkozz a stresszel, a leblokkolás esélyével (ha kell), és gondold végig, mi használ neked a legjobban.


Így teszel, mindjárt könnyebb lehet!

Tapasztalatból mondom, van több ismerősöm, akivel beszéltem anno arról, mennyire pánikolt előtte...


A mostani érettségi simán teljesíthető, amikor én érettségiztem, akkor is meg lehetett oldani.

febr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg csak a tanárok pumpálják fel ennyire ezt az egészet?"

Így visszagondolva igen, persze ha tovább akarsz menni van tétje.

febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem volt ijesztő. A tételek 90%-at ki se dolgoztam, csak az órai jegyzeteimet néztem át (mondjuk jó jegyzeteim voltak) A szóbeli előtti este izgultam, de ennyi.

A mai középszintű érettségik nevetségesen könnyűek, szinte általános iskolai kétségekkel is hozhatok. Egyetlen nehézsége az, hogy a korábbinál nagyobb anyagból kérdeznek. De cserébe baromi felületesen.

Én kíváncsiságból meg szoktam csinálni a matek közepet (25 eve érettségiztem) fuggvenytabla nélkül csak számológéppel es 60-70% szokott lenni. (Amúgy a munkámnak semmi köze a matekhoz)

Ne aggodj!

febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lófsz az egész. Egyetemen 1 vizsgára többet kell tanulni, mint az összes érettségire együtt.
febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!