Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az diszlexia, ha keverem a...

Az diszlexia, ha keverem a "p"-t a "b"-vel?

Figyelt kérdés
Gyakran észereveszem magamon, hogy úgy gépelek le szövegeket, hogy sok helyen megcserélem a p-t a b-vel, és ez csak átolvásás után derül ki, néha még így is átsiklom fölötte. Például olyanokat írok, hogy "gébzsír", "buha bárna", "batkó", "paloldal", "potkormány" stb.

febr. 28. 12:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Hasonló még a G és a K felcserélese is, bár az sokkal ritkábban fordul elő. Tudjátok van az a cigányos mém a gizsgutyával... néha én is úgy írom akaratlanul.
febr. 28. 12:26
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez diszgráfia.
febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
34 éves vagyok, annó a suliban, mikor még kézzel írtunk nem kevertem ezeket. Most felnőttként meglehetősen keveset írok kézzel, és csak gépeléskor keverem ezeket.
febr. 28. 12:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elmondottak alapján nem vakon gépelsz. Nem lehet, hogy csak félreütöd figyelmetlenségből/megszokásból? Próbáld ki, hogy kicseréled a két betűt a billentyűzeteden (fizikailag és szoftveresen is). Így jobban kell majd figyelned, mivel nem a megszokott helyén lesz, ha így is rosszul írsz, akkor valószínűleg diszgráfia, ha így jól írsz, akkor csak figyelmetlenség.
febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De bizony vakon gépelek. Soha nézem a billentyüket, és éleg gyoran tudok pötyögni, és hibátlanul. A hibátlant úgy értem, hogy nem kell folyton visszatörölgetnem az előző karaktert elgépelés miatt.
febr. 28. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez több mint valószínű, hogy csak figyelmetlenség, rossz berögződés az ujjaidba. Akkor lenne betegség, ha direkt akarnád rosszul írni, illetve azt éreznéd helyesnek. Itt nem erről van szó.
febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!