Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan diplomás rokonod,...

Van olyan diplomás rokonod, ismerősöd, rokonod, évfolyamtársad aki diszgráfiás, diszlexiás és diszkalkuliás és rejtély hogyan végezhette el az egyetemet?

Figyelt kérdés

2023. júl. 21. 06:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én diszgráfiást ismerek, de egyébként ezek a tanulási zavarok nem zárják ki, hogy diplomát szerezz.
2023. júl. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy nem zárják ki ezek a hiányosságok az egyetemről. Plusz pontot érnek ezek a dolgok a felvételinél. Az ismerősöm altatóorvos és nem tud számolni, az írása olyan mint egy nyolcévesé. Nem lennék nyugodt ha egy beavatkozás előtt ő altatna.
2023. júl. 21. 07:13
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

"Az ismerősöm altatóorvos és nem tud számolni, az írása olyan mint egy nyolcévesé. Nem lennék nyugodt ha egy beavatkozás előtt ő altatna."

. És ez kit érdekel?

2023. júl. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok 90%-nak olyan az írása.

Az meg mese, hogy nem tud számolni, mert anélkül nehezn abszolvált volna fizikát, kémiát, bioszt...

2023. júl. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
van ilyen, de ő vette a diplomáját(népművelő)
2023. júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen diszgráfiást ismerek/ismertem, ő vegyészmérnöknek tanul, azt hiszem fél év múlva diplomázik. Elit gimibe járt OKTV-t nyert stb. Nagyon okos. Több nyelven beszél.

Egy másikról tudom, hogy diszkalkuliás, ő anglisztikán tanult mikor találkoztam vele.


Nem rejtély. Matekos szakot simán lehet diszgráfiával elvégezni.

2023. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az altatóorvosos megjegyzésed óta nem tudom eldönteni,hogy biztatásra vágysz,vagy pedig másokat lenyomni jöttél?
2023. júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Van - anno megkérdezte az egyeteme hátrányosságügyi tótumfaktumát, hogy a diszgráfiás papírjával mire megy, mire közölték vele, hogy minden vizsgát +20-30 perccel tovább írhat és szóbelizést kérhet. Inkább hagyta az egészet a csudába, mert nem akarta, hogy az összes oktató név szerint ismerje és megcsinálta normál követelmények szerint az alapképzését.
2023. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Diszgráfiás ismerősöm van, rekreációt végzett.
2023. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Én diszkalkuliás vagyok és most fogom a harmadik diplomám csinálni (ja és a BME-n is tanultam). Családomban halmozottan előfordult diszkalkulia.

Volt, hogy szóban feleltem vagy több időt kaphattam pl. kalkulus vizsgán. Én személy szerint, mindig baromi sokat feccöltem bele, hogy ne lehessen lustának vagy butának nevezni engem. Ettől függetlenül, kaptam annó középsuliban olyan megjegyzést pedagógustól(!), hogy fogyatékos vagyok és semmire nem fogom vinni egy tanulási zavarral. Nem lett igaz.

2023. júl. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!