Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előrehozott földrajz érettségi?

Előrehozott földrajz érettségi?

Figyelt kérdés
11.-ben ősszel szeretnék érettségizni belőle, szóval nem járnék faktra. Mennyire teljesíthető, ha nyáron sokat tanulok rá? Volt aki szintén 11-ben érettségizett? Milyen felkészítő könyvből készültetek rá?

márc. 4. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az összes tankönyvből tanultam 7-től 11ig (nemzeti tankönyvkiadósok, mozaikosok).
márc. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
Földrajzból nincs előrehozott érettségi.
márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hogyne lenne?
márc. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Én az utolsó két hétben kezdtem el komolyabban felkészülni rá tételekből illetve Youtube-on megtalálható videókból és 71% lett szóbelivel együtt. Szerintem simán teljesíthető, főleg ha tisztességesen tanulsz és hamarabb kezded. Fontos hogy memorizáld a térképet, országokat, városokat, hegyeket, stb és oldj meg sok feladatot.
márc. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én is 11-ban, csak nem ősszel, hanem tavasszal előrehozottaztam, és 93% lett. Ha nyáron készülsz rá, akkor nem fog gondot okozni. A legfontosabb, hogy az atlaszt kívülről tudjad, hogy miket találsz meg benne. Rengeteg minden ott van az atlaszban, és lehet nem is tudsz róla, de használhatod az érettséginél (kivéve a topográfia résznél). Én szerintem józan ésszel + az atlasszal 60%+ biztos. Szerezd be az új NAT-os tankönyvet, mert azt vettük észre, hogy a mintaérettségibe (emelten és közepen is) ebből a tankönyvből szeretnek ábrákat és feladattipusokat is berakni. Nem ismerem ebből a középszintes tankönyvet, de az emeltes valahol a középszint és az emelt között van, tudom ajánlani. NAT 2020 Gyűjtemény a földrajz emelt szintű oktatáshoz, Oktatási Hivatal (barna színű könyv).


Használd az NKP oldalát, ott is nagyon jó anyagok vannak a digitális tankönyvekben. Nézz érettségi felkészítő videókat, azt hiszem, hogy az M5 YouTube oldalán vannak jók. És tölts ki minél több érettségit, lásd, hogy hol tartasz a tanulásban, lehetőleg majd a most tavaszit is és a mintasort is, mert változott az érettségi stílusa idén.


A topográfiához pedig töltsd le a névanyagot online és kezd el úgy tanulni, hogy a kontinenseket és Magyarországot külön-külón, mondjuk hetente. Aztán a nyár vége felé pegig összesítve ismételj.



Sok sikert :)

márc. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!