Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogos nem? Híradóba volt...

Jogos nem? Híradóba volt arról szó hogy a felsőoktatást szigorítanák, ha nem sikerült egy vizsga akkor eltanácsolják őket az Egyetemről.

Figyelt kérdés
Sokan felháborodottak a diákok közül, kérdem én minek??, Akkor minek jelentkeznek a feslőoktatásra ha ennek nem tudnak eleget tenni? Szerintem épp ideje ha szigorítanak, úgyis sok h*lye bekerül már az Egyetemre. Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 25. 18:51
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem a kormány kétségbeesetten próbálkozik menteni a menthetőt, és orvosolni azt, amit a kétszintű érettségivel elrontottak.


Kár, hogy a tüzet oltják, ahelyett, hogy megelőzték volna.

2010. okt. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes, hogy azok vannak felháborodva, akik nem tanulnak. Nem mentség a bukásra az, hogy v.ki nehéz szakra jár. Egyetemre azért jársz, hogy tanulj, és utána jó állásod legyen! Bulizni a vizsgák után is ráérsz!

Legyen vége ennek a "Mindenkinek diplomát, nem baj, ha egyébként hülye hozzá!" mozgalomnak!

2010. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
48%

"Jelentősen korlátozná a hallgatók tárgyfelvételi és vizsgázási lehetőségeit az új felsőoktatási törvény koncepciója. Az elkészült vitairat szerint a diákok csak kétszer vehetnének fel egy tantárgyat, és összesen négy vizsgalehetőséget kapnának.

egy diák csak kétszer veheti fel ugyanazt a tárgyat, alkalmanként pedig csak kétszer vizsgázhatna az eddigi három helyett. Ha nem teljesít, eltanácsolják."

2010. okt. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
71%

Azt te se gondolod komolyan, hogy ha nem sikerül egy vizsga, akkor kirúgnak? :D


Most akkor pár tárgyat így leírnék neked, mint például: Anatómia, Idegtan (ennek nem ez a pontos neve, de az idegekből kell vizsgázni és helyből 99% 1-es, és a tanárok is tudják, hogy ez egy ilyen tárgy), Analízis, Római jog, Statisztika, Logika és biztos, hogy van még egy csomó-csomó olyan tárgy, ami az adott szakon képes eldönteni, hogy lesz-e a delikvensnek diplomája vagy sem. De az, hogy egy 1-es vizsga után valakit kicsapnak az egyetemről... bár Magyarországon vagyunk, bármi megtörténhet, ezt mindig elfelejtem.

Ne érts félre, én tanulok rendesen, a húzós tárgyakra is és nagyon be vagyok sz*rva a nehezebb vizsgák előtt, de ez valami egész elképesztő lenne, hogy kicsapnak valakit mert megbukott egy vizsgán. Vagy mindenki, aki már elvégezte summa cum laude és ennyire jók a tapasztalatok? Nem hiszem.


Kedves kérdező! Most képzeld már el, hogy hány orvos lenne, ha kivágnák őket az első 1-es után?? És ne merd azt mondani, hogy sok hülye orvos végez. Persze, hülye ember van és lehet is ált. orvos diplomája, de, mint orvos nem sík hülye. És igen, igaz, hogy sok hülye bejut a felsőoktatásba, de szeretném azt hinni, hogy azért, hogy ha egyszer megbukok még nem vagyok komplett hülye és nem fognak kivágni.


Amúgy meg azért sem tartom valósnak ezt a "megbuksz, viszlát"-dolgot, mert akkor 2 félév alatt szépen megugrana a munkanélküli segélyen élők száma, azt pedig ez az ország már nem tudná finanszírozni. És itt nem csak az X ezer kivágott diákra gondolok, hanem az őket tanítókra is, ugyanis minek tartsuk a tanárt az egyetemen, ha nincs kinek leadni az előadást? Apropó, minek az egyetem?


:D azért jót derültem rajta


Sebaj, tanulni, tanulni, tanulni... (mielőtt vki megkérdezi, nem, nem szeretem Lenint)

2010. okt. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Bár bocs de aki Egyetemre megy az tanuljon, és ne nagyképűsködjön mert ő Egyetemen van. És Ő válaszottta azt a szakot, tanuljon, éés ne bukdácsoljon össza vissza.
2010. okt. 25. 19:06
 6/45 anonim ***** válasza:
53%

19:06

hidd el, azok ott is hagyják az egyetemet.

2010. okt. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
Itt nem egy vizsgáról van szó, hogyha nem sikerül, kirúgnak. Ez bárkivel megeshet, hogy nem jön össze neki egyszer, de már ne is haragudj, az már sok ha 3-adszorra sem megy át! Az egyetemisták, főiskolások többsége szinte sportot űz abból, hogy csak harmadszorra megy át a vizsgáin, és ezt kéne megakadályozni. Ezt segítheti elő az érettségi vizsgák nehezítése, a szóbeli felvételi visszavezetése (ahová nem névvel, hanem mondjuk a szem.ig. számával hívnak be), és az egyetemi/főiskolai oktatás szigorítása nappali és levelező tagozaton egyaránt.
2010. okt. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
0%

úgy szeretem ezt a "minden hülyének van diplomája" hozzáállást, és ha minden hülyének van akkor miért baj neked? lesz diplomája de elhelyezkedni úgyse fog tudni vele, mert papírja lesz, de tudása nem.

Kedves kérdező amúgy hány éves?

2010. okt. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, ne itt éld ki a frusztrációidat, hogy neked esélyed sincs az egyetemre.
2010. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
19:38-nak: de igen, baj, ezért van a béka popója alatt a felsőoktatás színvonala.
2010. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!