Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 10. után otthagyni a gimit...

10. után otthagyni a gimit egy évig?

Figyelt kérdés

Sajnos angolból és matekból rosszul teljesítek az iskolában, és nem is szeretem a sulit... Szeretnék szerezni egy jó érettségit. Lehet olyat csinálni, hogy 10. után egy évet otthon maradok, csak azért, hogy tudjak tanulni angolt és matekot, és majd 2 év múlva folytatom a gimit, ahová jártam? Nem esti gimiben.

Vagy ez hülyeség? Én nagyon el vagyok maradva angolból, és megtanulnám. Két nyári szünet van addig, de akkor sokat kell tanulnom, meg ott a matek. A többi érettségi tantárgyból 4 5 vagyok.



márc. 11. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

2-3 hét alatt meg lehet tanulni kozepfokon angolbol.


Tutorral matekot dettó.


Ehhez nem kell egy évet lébecolni, mert csak szétfolynál mint a fos. Pár hétre összeszeded magad, és kész. Kezdheted pl ma este.

márc. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is így vagyok, hogy ma este tanulok angolt. Apám nagyon jó belőle és mindig ígérgeti hogy segít. De soha nem segít. Én tanulok délutánként, csak nem megy. Másnapra az összes szót elfelejtem, amit tanultam. Igeidőket szintén. Nincsen nyelvérzékem. Filmekkel is próbáltam, és csak annyira értettem meg, mintha egy néma film lenne:(
márc. 11. 16:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy diszlexiás és diszkalkuliás?

Nem kötelesek visszavenni a korábbi iskoládba.

márc. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok az. Csak nyelvérzékem nincs de nagyon nincs.

De azért egy nappalira aránylag jó suliba fel tudnak venni?

márc. 11. 16:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - hidd el, nagy az esély arra, hogy, ha otthagyod egy évre a sulit, nem lesz majd elég motivációd a tanulásra, és azokból a tárgyakból is sokat felejthetsz, amit most úgy érzel, jól megy.


Inkább külön tanárhoz menj, ahol rá vagy kényszerítve, hogy foglalkozz az anyaggal.


...és tanács: tanulás közben ne azon járjon a fejed, hogy mi mást szeretnél még csinálni, mert az rontani fog sokat a hatásfokon.

Arra kell rájönnöd, hogyan tudod hatékonyan megtanulni az anyagot, pl. kötni valamihez vagy akár több dologhoz az információt.


A nyelvtanulásnál is fontos a szókincs, de nem közvetlen ettől fogod tudni elkezdeni a nyelvhasználatot.

Legyen egy alaptudásod (alapnyelvtan és alapszavak), és legyen néhány szó, ami új az adott napra... és használd az új szavakat, alkoss velük mondatot.


Vannak egészen jó nyelvtanulást segítő eszközök, akár a duolingo vagy ahhoz hasonló megoldásokat is elkezdheted használni.


Ne halogasd, egyszerűen állj rá a tanulásra.

márc. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha átengedtek, akkor olyan nagyon nem lehetsz lemaradva. Érettségizz le akárhogy - a kettesed azért csak meglesz, a tanárnak is az a célja, aztán utána majd kitalálod, mit csinálsz a középiskola után. Ha nem kell hozzá ez a 2 tárgy, akkor tök mindegy az érettségi jegyed. De angolból tényleg a filmekkel, számítógépes és online játékokkal fel tudod hozni magad. Nem a szómagolás meg az igeidők számítanak.
márc. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszélve arról, hogy érettségi jegyeden tudsz javítani a kérdéses tárgyakból legközelebb, ha úgy érzed, jobbra is képes vagy mint első alkalommal - ez akkor lehet érdekes, ha tovább szeretnél tanulni és éppen ezek a tárgyak kellenének jobb jegyekkel.


...ráadásul ekkor már tapasztalatod is lesz, hogy zajlik az érettségi, nem fogod annyira túlizgulni magad.


Angolt filmekkel viszonylag nehéz kezdőként felhozni, mert elég sokféleképpen beszélnek és sok szlenget szoktak használni.

Számítógépes játék vagy érdeklődési körödbe tartozó fórumok sokkal jobbak, mert van/lehet időd kiszótárazni a szavak jelentését.


Persze a szövegkörnyezet is segíti az ismeretlen szavak megértését, a filmek esetén a képi anyag is segítségedre van... beszédpartner pedig tud lassítani a beszédén és szóhasználatban alkalmazkodni a tudásszintedhez, de azért a filmekhez/beszédhez nem árt valamekkora jártasság már a nyelvben.


Fórumolvasás, esetleg játék angolul jó ötlet lehet.

márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

6# a legjobb komment


Legyen meg a kettes érettségi, ha utána még is egyetemre akarsz menni, akkor 2 tárgyból újra írod

márc. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!