Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most, hogy rendezték a tanárok...

Most, hogy rendezték a tanárok bérét mennyit keresnek?

Figyelt kérdés
Mennyit keres egy kezdő tanár és mennyit egy tapasztalt ezzel a béremeléssel?

márc. 14. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

530 körül van a kezdő bruttója, és a tapasztaltabbak sem kapnak érezhetően többet. (a bruttó 2/3-a a nettó)


Amire van pótlék, az az osztályfőnökség (talán a munkaközösség-vezetőség elég nagy sulikban, de ez nem biztos. Ez 50e Ft bruttó havonta.


Ezen kívül van a "világvégepótlék", elsősorban a kistelepüléseken dolgozó tanároknak, ez bruttó 100e Ft havonta.


Tehát egy zsákfalu osztályfőnöke 700 bruttó felett is kereshet.


Ez a diplomás átlagbértől még mindig elmarad, de valóban érezhetően több, mint eddig volt, ami azt a nyomort mutatja, amiben eddig volt részük.

márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Az új rendszerben nem a tapasztalat számít, hanem a besorolás. Ha te 30 év tapasztalattal is csak ped1-ben vagy, akkor kevesebbet fogsz keresni valószínűleg, mint az, aki 40 évesen már mestertanár.

márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor mitől függ most, hogy milyen besorolásba kerül valaki tanárként?
márc. 14. 11:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Alapból gyakornokként kezd mindenki. Ahhoz, hogy onnan feljebb lépj, kell 2 év gyakorlat, és akkor részt vehetsz egy minősítési eljáráson. Ennek keretében írnod kell egy portfóliót, és ha sikeres ez az eljárás, akkor leszel pedagógus 1 fokozatban. Az új rendszerben ez az egy minősítés a "kötelező", a többi opcionális. Még több év tapasztalattal jelentkezhetsz Ped2-be, majd onnan mestertanárnak vagy kutatótanárnak (utóbbinak előfeltétele, hogy PhD-d is legyen).
márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 valaki : ***** válasza:

404 ezer nettóm van, amiből 50 ezer forint osztályfőnöki pótlék, kb. 10 ezer a mesterdiploma miatt. A szakjaim nem természettudományosak, szóval a 4% nekem nem járt.

Aki nem ofő, az akkor 354 ezret keres

Ez középiskola

Ja és ped1 a fokozatom, ami a gyakornok utáni lépcsőfok

Mielőtt ez lett volna, 300 ezret kerestem ofői pótlékkal együtt, ami akkor még nem 50, hanem 25 ezer volt nettóban

Amúgy normálisan éltem mindig is a tanári pénzből, de az is igaz, hogy fele költségekből, ketten vagyunk a párommal, külön kasszán, mindent felezve (mi, elsősorban én így szeretjük/szeretem)

márc. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A bértábla minimuma játszik nálunk, pár ezer forint különbség van a kezdő és tapasztalt kollégák között. Nekem 8 év gyakorlattal semmilyen különbség sincs a kezdő ped1-es kollégákkal sajnos.

Ez nettóban kb 350 Ft + 10E Ft a mesterképzés miatt (ezért érdemes ám tanulni:D), így kb nettó 360E Ft-ot jelent összesen. Ezen felül jöhet az ofő pótlék. És pont, nincs kiegészítés, szépkártya, bónusz, semmi.


Megyeszékhelyen dolgozom, és Tankerületi fenntartású gimiben szakmát tanítok, amit ráadásul nagyon kevés helyen oktatnak, így elég speciális tudással rendelkezem. De erre sajnos nincs kiegészítés.

márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"De akkor mitől függ most, hogy milyen besorolásba kerül valaki tanárként?"


Gyakornokként indulsz. Aztán később nincs semmilyen szempont... Vagyis van, csak semmit sem ér. Amit kínálnak, azt kapod.

Majd 2025 szeptembertől indul a differenciált bérezés. Mi ezt úgy látjuk, hogy brutálsok papírmunka, értékelés, önértékelés, kérdőív, 5-10 E Ft-os különbségekért. : D

márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Most, hogy rendezték..."


Nem rendeztek semmit. Csak kb. úgy rendezték mint a gyermekvédelmet...

márc. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
7 éve tanítok, 33 éves vagyok. Túl vagyok egy pedagógusminősítésen, egyetemi diplomám van, így lett most az emelések után nettó 364 ezer Ft a bérem.
márc. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!