Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy elsősegély...

Hogy néz ki egy elsősegély vizsga? (Jogosítványhoz)

Figyelt kérdés

Több helyen azt hallottam hogy csak az újraélesztést és a stabil oldalfekvést kell gyakorlatban bemutatni, máshol azt hogy pl. a kötéseket is.

Nektek hogy volt?



márc. 19. 21:46
 1/4 anonim válasza:

Városonként változó, van ahol van újraélesztés és stabil oldalfekvés bemutatása, és mind a huszonvalahány tételből kell választani.

Én most tettem le két hete nálunk csak ujraélesztés volt, az se szigorú követeléssel, oldalfektetés nem volt, aztán már előre kiválogatott tételekből (kb 8-10db volt a kezébe) kellett húzni.

-elég volt a lényeg is, pl motors baleset könyöke keze fáj ott ül a semmi közepén vagy akárhol,

-zuzódás esetleg törés gyanúja, rögzítő kötés elmondtam a menetét

bukósisak levétele 2 embes részetesen elmegyaráztam neki a különböző bukósisakok fajtája szerinti levételt.

Még sokat is mondtam elég lett volna hogy 2 emberes a dolog.

Kész ennyi a másik akivel bementem az fulladást húzott elkezdte magyarázni a 5+5 ütés és heimeck vagy milyen fogást aztán kijöttem de biztos nem húzták meg.


De van olyan város pl SZ.fehérvár ahol igenis szigorúak és sokat buktatnak.

Ha valaki nem sajnálja a tanfolyamra is azt a 18 ezret akkor ragad rá annyi hogy valamit makogjon.

De mint mondtam település függő, és vizsgáztató mentőstiszt? azsem ő vizsgáztat., Nálunk nagyon kedves és rendes 50-60-s fickó volt.

márc. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a XIII. ker központban vizsgáztam.


Stabil oldalfekves + újraélesztés gyakorlat bemutatása.


Utána húzol egy kártyát amint két kérdés van és válaszolsz rá.


Meg lehet bukni simán, ha előtte nem tanultál ilyet és úgy mész vizsgázni.


Én 5-6 órát tanultam rá vizsgát megelőző nap.

A gyakorlati feladatokat általános iskolában tanították onnan tudtam.

márc. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha előtte nem tanult semmit akkor persze.

De ha elmegy arra a 8-10x2 óra volt azsem, akkor ragad rá annyi hogy ne húzzák meg.

Persze biztos van olyan lusta és hülye, hogy semmit se tudjon, de annak jogsit se szabad adni.

márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Erőmú utcában vizsgáztam (Bp). Nettó 4 percet töltöttem bent, stabil oldalfektetést kellett bemutassak, húztam tételt de el se kellet kezdenem, egyet kérdezett a vizsgáztató és írták is a kártyát...
márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!