Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar kormány által jóváhag...

A magyar kormány által jóváhagyott NAT 2020-as tankönyvek jó minőségű tudást biztosítanak a diákoknak?

Figyelt kérdés

Hogy gondoljátok?


Ez itt például fizika:


[link]


márc. 19. 23:16
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó minőségű tudást biztosítanak.
Nem.
6 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a Mozaik kiadó könyveit jobban szerettem.
márc. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azok nagy tudást tartalmaznak, de nehezebbek.
márc. 20. 01:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt szintű érettségid gyenge lesz ha csak az OFI-s könyvekből tanulsz.

Egy 70-80%-os közipszintűre elég az új NATos könyv.


Én matekból csak a mozaikos feladatgyűjteményekből tanítom a faktos csoportomat.

márc. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor tanultam a fiammal biológiát, hát elég gyenge a könyv. Találtam benne nyelvtanilag hibás mondatot, a "nyelv különböző részein érezzük a különböző ízeket" tévhitet ( [link] ), de a legnagyobb baj, hogy logikátlan, nem didaktikus, vannak benne nem érthető részek. Például ábrázol és megnevez két idegsejt-típust (mozgató és ingerület-vezető), aztán később előhoz egy harmadikat, de arról nem mondja meg micsoda meg hol van. A sok nyúlványa miatt gondolom, hogy az agyban, de ez a könyvből nem derül ki.


Magyarból az egész tárgy káros és felesleges, nem csak a tankönyv.


Fizikából a könyv nem lenne rossz, de már több mint egy hónapja nem volt fizikaóra: tömbösítve tartja egy külsős tanár, és valahogy ezek a napok elmaradnak, most a pénzhét miatt, utána majd a kompetenciamérés miatt.

márc. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Maruzsa elvtársék szépen leépítik az oktatást.
márc. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem a tartalma még nem is lenne annyira rossz, viszont eléggé átláthatatlan, sok a szöveg, viszonylag kevés ábra... Egy mozaikos például sokkal könnyebben feldolgozható.. Ott ki van emelve a lényeg, nincs sok felesleges szöveg. Rengeteg kép, érdekesség hogy a Mozawebes animációkról meg kisfilmekről ne is beszéljek. Mozaikkal lehet tanulni és élmény! Az a baj például egy átlag diák belenéz egy Nat-os könyve és elmegy a kedve a tanulástól :(
márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mozaikos könyveket ajánlanám
márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!