Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmai dolgozatok iratása...

Szakmai dolgozatok iratása chatgpt-vel? Ez ma ennyire menő, hogy két épkézláb emberi szót se lehet ilyesmiről értekezni?

Figyelt kérdés

A binges chatbot legalább ad meg forrást, hogy miről karattyol, tudok források között szemezgetni, hogy mire van szükségem, vagy ha valami használható, a hivatkozásokat be tudom tenni a források közé, hogy mit is használtam fel.


Most egy nagyobb lélegzetvételű, szakmai anyagot kéne írjak, ráadásul rövid idő alatt, és nekifutásból irasd meg a chatgptvel. Na amit írt nekem, az minden csak nem jó, lózung a semmiről, pontatlan, forrástalan. Én vagyok maradi, hogy nem segít nekem, sőt hátráltat az AI?


márc. 25. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Tökre nem erre való. És jó is, hogy ez így van.
márc. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az AI jelenleg max csak arra jó, hogy ötletelésre használjuk. Arra viszont kiváló, ha a prompt megfelelő. De ha jó is a prompt, akkor sem képes még tudományos igényességű szövegek létrehozására, pláne nem forrásanyagok kezelésére, feldolgozására vagy hivatkozására.
márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az LLM-eket úgy fogd fel, mint egy igazán szofisztikált Google keresőt, ne úgy, mint egy igazi embert, aki megoldja helyetted az egész problémát.


Amúgy a bing copilot (gpt4 alapú amúgy) azért ad forrásokat, mert képes a neten keresni. Az ingyenes chatgpt amikor utolára néztem, csak egy meglevő adatbázissal rendelkezett 2022 januárjáig, és abból "gondolkodik".


Specifikus kérdéseket kérdezz, ne egy egész esszét. És mindent ellenőrizz, mert képes magabiztosan baromságokat mondani.

márc. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
És képes behaluzni sosem létezett forrásokat is :D :D
márc. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Konkrét esetet kérdeztem tőle, megírtam neki a helyesen, és cukin bocsánatot kért, majd ismételte a hülyeséget.

Ezért nem értem, miért olyan nagy dolog.

Bingest is "vázlatpötyre" használom, forrással, esszét nem irtanék, max ha nagyon nem tudok összerakni egy mondatot, szövegrészt, arra kérek forgalmazást.

márc. 25. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért nem értem, miért olyan nagy dolog."


Nem írtad le, milyen témában van, de nagyon témafüggő, hogy mennyire okos.


Például matamatikából híresen rossz, egy átlagos analízis ZH-n nem tudna átmenni. Ezzel ellentétben töriből viszont viszonylag jó.


Talán úgy tudom kategorizálni, hogy minél olvasmányosabb, humánabb dolgokat kérdezel tőle, annál könnyebben tud válaszolni. Persze itt is lehetnek kivételek, ez sokmindentől függ.

márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!