Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg rengeteg...

Hogyan tanuljak meg rengeteg dolgot rövid idő alatt? Van erre valami “technika”?

Figyelt kérdés
70 német ige múlt ideje, 25 másik szó, 15 oldal magyarból és egy 50 diás ppt. Ez mind szerdára, kedden pedig alig leszek otthon (nem bulizni megyek meg ilyenek, nem tudom lemondani se áttenni). A ppt-t már elkezdtem de akkor még azt hittem nem adnak fel ennyi szót és lesz időm befejezni úgyhogy kicsivel az 1/3-a után tartok csak. Kikéredzkedtem a wc-re mert nem akartam mindenki előtt elsírni magam, én ezt nem tudom ennyi idő alatt megtanulni. Hiába mondtuk a tanárnak, hogy ez rengeteg és nem lesz rá időnk, nem érdekli mert az a dolgunk, hogy tanuljunk. Így is alig van magánéletem mert konkrétan a templomban is a hülye múlt időt tanultam (az előző 70 igét), ha rossz jegyeket kapok akkor pedig nem lesz meg az átlagom az ösztöndíjhoz. Valami taktika ami nektek bevált?

ápr. 22. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az igeidőknél és szavaknál az segített sokat, hogy mondatba tettem őket, számomra úgy könnyebben megmaradt. Párszor elmondtam a mondatot és így tudtam memorizálni a szó jelentését.

Illetve szavaknál szerintem az is fontos, hogy ne egyszerre akard mind megtanulni, hanem többször nézd át őket (akár buszon, akár nap közben miközben kiugrasz wc-re)


A magyart vagy a PPT-T nem lehet valahogy leredukálni kisebbre? Nem írtad, hogy konkrétan mi lenne az anyag, de én magyarra sosem tanultam komolyabban, csak gyorsan átfutottam, hogy nagyjából miről szól, majd megpróbáltam felmondani, mintha én lennék a tanár


Én alapvetően legtöbbször vizuálisan és hangosan tanulok, így nekem ezek váltak be

ápr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Miért az utolsó percben kell kapkodni? Miért nem tanulsz folyamatosan, mindennap?
ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először csak olvasd el a tanulnivalót, értsd meg miről szól, utána próbáld meg visszaadni a tudást. Kell érési szünet, nekem szoktak gondolatok születni a fejemben a tanult anyaggal kapcsolatban, akár másnap.


Tudd megítélni egy feladatról, hogy durván mennyi idő kell hozzá, és ne akarj többet tanulni egy nap, mint amennyit elbirsz. Ha te tudod magadról, hogy nem bírsz 10 órát végigseggelni, bárhogyan iktatsz közbe szünetet, csak 6 órát, akkor ne tervezz be annál több tanulnivalót.

ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"A magyart vagy a PPT-T nem lehet valahogy leredukálni kisebbre?"


A magyart esetleg, de a ppt 50 növényről szólt és mindegyikről egy dia kellett.


"Miért az utolsó percben kell kapkodni? Miért nem tanulsz folyamatosan, mindennap?"


A magyart és a németet aznap adták fel és mint írtam a ppt-vel máshogy számoltam. A magyart konkrétan aznap kellett kinyomtatnunk, előtte el se küldte a tanár.


Végülis megoldottam, hétfőről keddre 2 órát aludtam kb de sikerült befejezni a ppt-t és megtanulni a magyart, a szavakat meg megtanultam utána. Szerintem jók lettek, ha négyes akkor csak itthon kell hallatnom, hogy megy le az átlagom, még úgy is 4,75 körül leszek mindenből.

ápr. 25. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!