Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi szükségeltetik ahhoz, hogy...

Mi szükségeltetik ahhoz, hogy valakiből egyetemi profsszor váljék?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik egyetemre kell bekerülni először is.

Aztán jól tanulni, figyelmesnek lenni, és másod-harmadévtől jóban lenni egyik-másik tanárral (első éveben még tucatgólya az ember, és irritáló ha ki akar tűnni).

Aztán körbekérdezni a tanszékeken, vagy attól akikkel beszélő viszonyban vagy, hogy milyen kutatási témák vannak, be tudnál-e szállni, tdk-zni vagy szakdolgozni, vagy ilyesmi. Ha mázlid van, ahogy nekem is, kifogsz egy olyan témát ami igazán érdekel, egy olyan ember vezetésével, akivel szót értesz.

Aztán, hogy ennél jobban hogyan kerülsz "beljebb", nos ott még én sem tartok, de ismerősökön azt láttam, hogy mindenképp Msc (már ha osztott a képzés), utána pedig Phd, majd posztdoktori képzés is akár. Eközben persze már lehet, sőt kell dolgozgatni.

2010. okt. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

XD


Sokminden. Először kerülj be egy egyetemre. Ott keresd meg az adott szakterületet, és vágódj be a tudományos munkába, először mindenféle kisegítőként, akármi lehet. Nagyon jól tanulj, és csinálj TDK-t, és minél több szakmaisággal kapcsolatos dolgot. Ha szerencséd van, felvehetnek PhD-re, ezután ha ott tudszmaradni, akkor tanársegéd leszel. Ezután pár év múlva egyetemi adjunktus. Erre má maximum 12évvel egyetemi docens leszel, vagy előbb. Ezután lehetsz prof, de 40-45 évnél előbb ne álmodj, inkább 50 vagy+

2010. okt. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!