Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi volt a leghaszontalanabb...

Mi volt a leghaszontalanabb dolog, amit szerinted a közoktatásban meg kellet tanulj, és mi volt az, amit nem tanítottak, pedig kellett volna?

Figyelt kérdés

Nekem a deriválási és integrálási képletek voltak ilyenek. Volt 1-1 oldal belőlük, de már akkor sem értettem, hogy mire jók, mikor tanultam. Behelyettesítettem a feladatba, s kész, ámen.


Miközben a vesszők használata valahogy kimaradt. Vagy soha életemben nem szótagoltam angolul és németül.


(Romániában élek, mielőtt valaki beleköt, hogy ilyen nincs.)


ápr. 24. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcstan, logika, vállalkozástan, mivel sosem az volt az órán, ami kellett volna. Filozófia, mivel inkább egy szűk történelemtanulással telt.
ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A koordináta-geometria. Meg kellett tanulnunk a kör és az elipszis egyenletét. Akkor se értettük miért, senkitől nem hallottam, hogy szüksége lett volna rá.
ápr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Irodalmat, filozófiát, ének-zenét éreztem haszontalannak.

De egy alapfokú általános jog, közgáz tanításának láttam volna hasznát.

ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem háztartástant, egészségtant és pénzügyi ismereteket kellene
ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hopp elment. Mivel én nagyon régen jártam iskolába, az ilyen kommunista propagandatárgyak voltak a leghaszontalanabbak.
ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
100%

Matekból a sok képlet, amit kívülről be kellett vágni de logikusan használni nem tanultuk meg. Egyszerűbb lett volna ha azt tanítják meg, hogyan lehet a függvénytáblázatban elérhető dolgokat a gyakorlatban hasznosítani. De mi konkrétan feleltünk ezekből. Töriből a módszer volt szar, szintén magolást vártak el, nem megértést, ettől függetlenül a tantárgyat nem tartom haszontalannak (a matekot sem). A filozófiát is be lehetett volna építeni más tantárgyba, nem bemagoltatni az egyes filozófusok tanait meg életét. Ének-zene órán a szolfézst és néhány hangszer használatát szívesebben tanultam volna, mint a zeneszerzők életét évszámokkal.

Aminek örültem volna ha tanítják, kresz, elsősegély, alapvető jogi fogalmak, hova fordulj ha xy gondod van, mi az adózás, hogy hogyan kell pl. adóbevallást csinálni, prezentációt készíteni, előadni, diákmunkára jelentkezni, nyelvvizsgára jelentkezni, ösztöndíjpályázatokat megírni. Utóbbiak sok nehézséget okoztak az elején míg az, hogy hol termesztik a maniókát meg a jamgyökeret, nem sokat segített az életemen.

ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Verseket bemagolni. Kibaxott felesleges volt. Mernök lettem amúgy, szóval nem a tanulással volt gondom .
ápr. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!