Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a vélemény a kötelező...

Mi a vélemény a kötelező munkahelyi uniformisról?

Figyelt kérdés

márc. 19. 17:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Miért? A tiéd mi?
márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem vmi silany muszalas vacak, akkor nekem nem gond a formaruhat viselni.


Foleg, ha olyan melo, h igy vigyazok a sajat cuccomra is.

márc. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Az elmúlt 10 évben olyan munkahelyem volt/van, ahol előírás, hogy miben dolgozhatok. Semmi bajom vele elmondták állásinterjún / tudtam róla, ennek tudatában fogadtam el az állást. Annyi hátránya van, hogy alig van "normális" ruhám, mert vagy dolgozom vagy otthon vagyok maciban.
márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Hasznos. Furcsa lenne, ha pl. rendőrök nirvanás pólóban meg cső toppan járőröznének.
márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Én kedvelem a munkaruhám. 😅
márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

Én olyan helyen dolgozok, ahol kötelező. Látom értelmét, egyrészt sokkal professzionálisabb hatást kelt a kiskosztüm bőrcipővel és felkötött hajjal, amit hordanom kell, mint a farmer/pulcsi vagy rövidnadrág/póló kombinációk, amiket az utcára veszek fel bakanccsal és leengedett hajjal, másrészt az ügyfelek egyértelműen látják, hogy kihez tudnak fordulni, nincs az, mint ami velem egyszer megtörtént a H&M-ben, hogy full feketében nézelődtem, és odajött egy nő, hogy elnézést, itt dolgozom-e, csak mert az eladóknak is az volt a dresszkód, hogy fekete, és ennyi.

Másrészt, és ez lehet, hogy csak rám érvényes, de nekem megkönnyíti azt, hogy elkülönítsem a munkát, meg a szabadidőt, mert valamiért ad egy plusz töltetet, hogy amint letelik a munkaidő, öltözök át utcai ruhákba, és onnantól kezdve én én vagyok, és nem az a munkahelyi maszkom. Meg, mivel úgy sétálok nő létemre, mint valami tank, tök jó, hogy szűk szoknyában muszáj vagyok kisebbeket lépni, így legalább munkában valamennyivel elegánsabb a mozgásom, nem trappolok annyira.

A nehatívum számomra annyi, hogy mivel a cég adja, meg van szabva, hogy milyen időközönként cseréltethetjük, és hány darab lehet a különböző ruhákból. Ez megint már csak az én kattanásom, de én egyszer vagyok hajlandó felvenni valamit, és aztán kimosom (igen, pulcsit, meg farmert is). Hogy ne kelljen minden harmadik nap mosni, minden egyes ruhatípusból van legalább 5-6, sokszor, ha mondjuk találok egy jó nadrágot, akkor egyből kettőt veszek belőle. Na, itt nincs ez, és számomra nagyon kellemetlen, hogy mivel nem vagyok hajlandó egyszerűen naponta mosni, így 2-3 napig vagyok ugyanabban a szoknyában és blézerben (blúzból kaptam ötöt).

márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
multinál dolgozoj, mindenkinek egyforma az öltözete, kivéve a póló színe. Az különbözteti meg , ki milyen munkakörben dolgozik.
márc. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Én már iskolákban se bírtam a kötelező egyforma póló/gatya kombós tesicuccot. Mintha apám ruháit kellett volna felvennem vagy egy férfinak felöltözni. Es ott is egyenruha volt.

Vannak csajok akiknek jól áll egy póló is meg vannak akik jobb ha utcára se mennek benne. Én az utóbbi vagyok.

Csak az vigasztalt hogy mindenki lesz.rja.


Feelnőve aggodtam is korabban ilyeneken mi lesz a munkahelyen de nem lettem pl.köpenyes orvos sem meg postai ügyintéző sem.


Egyedul külföldön volt csak egyencuccom szállodai takaritáshoz. De ugy mentem oda melozni hogy csak addig birjam ki, amig nincs jobb.

márc. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Én két olyan munkahelyen dolgozok, ahol kötelező. Mindkét helyen munkavédelmi szempontból is kötelező. (Pl. Cipő is)

Annyi negatívum van benne, hogy az egyik helyen rossz minőségű, műszálas, akadozó utánpótlással, és még a nadrágból aljaztatni is kell.

márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyik cégemnél szerettem a céges pólókat, felsőket. Kényelmes volt, akár otthonra is felvettem. Másiknál nem, könnyen kopott az anyaga is szar volt.
márc. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!