Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha átjelentkezek másik egyetem...

Ha átjelentkezek másik egyetemre ugyarra a szakra milyen diplomát kapok?

Figyelt kérdés
Mondjuk ELTE ÁJK-ról átmegyek Pázmányra záróvizsgázni akkor Pázmányos lesz a diploma? Mert azt hallottam levelezősöknél ha a fele egyetemet lehúzod az Eltén akkor már onnan lesz diploma.

máj. 26. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. A Pázmány nem tud kiállítani ELTE-s diplomát, azt csak az ELTE tud. De ha nem ott záróvizsgázol, ők se fognak.

Ha átmész, akkor természetesen Pázmányos diplomád lesz, és a diplomamelléklet tartalmazni fogja, hogy X kreditet korábbi tanulmányokból ismertettél el.

Annyi, hogy lehet, hogy nem fogadnak el minden tárgyat. Ez részben amiatt lehet, mert a tanterv és/vagy a tárgyak tematikája nem egyezik kellő mértékben, részben amiatt, mert a legtöbb egyetem megszabja, hogy a kreditek legalább X%-át ott kell teljesítened - ennek nyilván az az oka, hogy ne legyen az, hogy minden tárgyat megcsinálsz a mucsaröcsögei főiskolán, majd jelentkezel az ELTE-re, elfogadtatsz mindent, és lesz egy ELTE-s diplomád, mikor gyakorlatilag egy percet sem tanultál ott.

máj. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Először is, ha átvesznek, mert ez nem olyan biztos. Másodszor, bizonyos kreditet az átvevónél is teljesíteni kell és ő ad diplomát.
máj. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Felemás diplomát
jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!