Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell matematikából érettségi...

Kell matematikából érettségi ahhoz hogy Stewardess lehessek?

Figyelt kérdés
vagy az mindegy hogy milyen tárgyakból , csak a lényeg hogy nyelvekből legyen ?
2009. jan. 5. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az éretségi tárgyai küzül a Matematika Kötelező Tárgy.

Kell!

2009. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

[link]


érettségi vizsgatárgyaknál megtalálod ezt.

2009. jan. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A matematika a kötelező érettségi tárgyakhoz tartozik, csakúgy, mint a nyelvtan, az irodalom, a történelem, és 1 idegen nyelv. Ezen felül van szabadon választható tárgy, ami bármi lehet, amit 2 évig tanultál. Szóval ha a stewardess munkakörhöz elvárják az érettségit, akkor természetesen a matekot is, hiszen az érettségi kötelező tárgyaihoz tartozik.
2009. jan. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
most újat mondtatok .. :P felvagyok mentve matekból....
2009. jan. 6. 00:12
 5/12 A kérdező kommentje:
szóva matek helyett választhatok mást érettségi tantárgynak ...
2009. jan. 6. 00:13
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Hogy lehetsz felmentve matekból? Nekem meg ez az új...
2009. jan. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is fel voltam mentve matekból! Mást tantárgyat kellett választanom helyette! Discalculiának hívják ami a diszlexia mint összegyűjtő fogalom egyik agyi diszfunkciója, mármint pontosabban arról van szó hogy az ilyen emberek agya többnyire zseni valamiben valami másért cserében, annak ellenére hogy 140-es Iq-val rendelkezem teljesen hülye voltam matekból, csak a logikai feladatokat oldom meg nagyon jól! Viszont van két felső foku nyelvizsgám... A legtöbb feltaláló is diszlexiás volt, kezdve da vinci-tól Edisonig, Einsteinen(ő is matekból megbukott) át, de minden diszlexiás nem egyforma, pl. unokatesomnak a magyar nyelvvel is vannak nehézségei de egy matek zseni! Na nem egészen a kérdéshez tartozott ez de remélem valamenyire tisztáztam az előző és az következő kérdéseket a felmentés témában:D
2009. jan. 6. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát, volt osztálytársam, aki a betűket tévesztette, nyelvtanból mégse kapott felmentést, és leérettségizett gond nélkül.


Szerintem a matek egy stewardess-nek is fontos a munkájában, talán nem annyira, mint egy informatikusnak, vagy matektanárnak, de a repüléses munkák komolyabb melók, mint a földközeli tömegközlekedés, annyira, hogy kb. tényleg tökéletes látás és tökéletes reflexek kellenek egy pilótának, nem tudok róla, hogy lenne megalkuvás, akkor egy légi kísérő feltételei is ugyanígy komolyabban vannak véve, mint mondjuk egy BKV ellenőré. Jobban is keresnek valószínűleg, de ennek megvan a maga követelménye.


Olyan kéne, hogy írjon, aki reptéren vagy repülőn dolgozik, mert ezt ők jobban tudják, hogy ilyen munkára vesznek-e fel így is embereket, vagy nem fér bele egy ilyen "fogyatékosság".

Érdekes amúgy, amikor én érettségiztem, valahogy nem volt ennyi discalculiás meg dislexiás... Nem tudom, hogy szaporodott el ennyire ez a dolog, pedig csak 5 és fél éve volt.

2009. jan. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

A kötelező matek érettségit meg akarják szüntetni...

Szal lehet ez megtörténik.. de persze csak később. Bár azt nem írtad, hogy hány éves vagy..

Deh ha stewardess akarsz lenni, ahhoz nem kell semmi speckó érettségi. Csak egy sima rendes.. Meg persze minimum 2 felsőfokú.. meg jól jön ha még néhány nyelvet társalgási szinten beszélsz.

Nem tudom hol tanulsz/fogsz tanulni, de vannak direkt ilyen sulik, ahol van stewardess képzés (Kossuth Csepel). Ez össz annyi, hogy a 4 év után, még egy olyan 1 v. 2 éves képzésre ott maradsz. Viszont a legtöbb légitársaság is indít ilyet.. Tudtommal a Malév is.

Én is stewardess akartam lenni (: Szerintem szép munka..

2009. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A www.malev.hu -ról:


22. Hogyan lehet valaki légiutas-kísérő?


A Malévnél a következőképpen lehet valaki légiutas-kísérő:

A jelentkezés beküldésének feltételei:


*

betöltött 19. életév,

*

középfokú végzettség,

*

angol nyelvből államilag elismert középfokú "C" típusú nyelvvizsga


A megfelelő jelentkezőket behívják felvételizni, amikor indul tanfolyamunk. Ez egy több lépcsős folyamat (személyes elbeszélgetésből és szituációs gyakorlatból áll) az ezen megfelelteknek mindezeken túl orvosi alkalmassági vizsgálaton is meg kell felelniük.

El kell végezni egy gyakorlati és elméleti részből álló 8 hetes tanfolyamot. A tanfolyam önköltséges (a fizetendő költségtérítés kb. 150.000 Ft). Ez után hatósági vizsgát kell tenni.

A sikeres vizsga letételét követően kapja meg a szakszolgálati engedélyt, amivel munkát lehet vállalni légiutas-kísérőként.

Az engedéllyel rendelkezők bekerülnek a Malév adatbázisába. Innen válogatunk, amikor felvétel van.

Tehát ha valaki elvégzi a tanfolyamot, meg nem jelenti azt, hogy felveszi a cég.


További információ:

Malév Utasszolgálati Kft.

Cím: 1185 Budapest; Nagybecskerek u. 30.

E-mail:airbpc@axelero.hu

Fax: 06-1-296-64-09

Érdeklődni lehet a 06-1-296-73-20-as telefonszámon.

2009. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!