Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes még évekig tanulni az...

Érdemes még évekig tanulni az egyetemen, amikor nem lesz annyival magasabb a béred egy betanított munkásnál, amennyi plusz időt belefektettél a tanulásba?

Figyelt kérdés
Konkrét példa: Páromnak szakmunkás végzettsége van, de nem a szakmájában dolgozik, hanem betanított munkásként. Nekem diplomám és két nyelvvizsgám van. Dettó ugyanannyit keresünk...
2010. nov. 4. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen egyetemen.Viszont az elhelyezkedési lehetőségeid jobbak lesznek.
2010. nov. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit tanulsz. Nem mindegy hogy villamosmérnök vagy bölcsész:)
2010. nov. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Erdemes. Mert nem mindegy hogy fizikai vagy szellemi munkat vegzel. Persze a szellemi munka sem lehet konnyu, de nem mindegy hogy egy irodaban dolgozol vagy egy kemeny fizikai mumkat vegzel.
2010. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon kevés egyetem van, amit érdemes lenne elvégezni...talán villamosmérnöknek érdemes egyedül tanulni az országban. De havi nettó 50-60 ezer pluszért később megéri?
2010. nov. 4. 13:59
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Én erre mindig azt mondom, hogy diploma és diploma között óriási különbség van. Hiába végez valaki egyetemet, ha a szakmája nem keresett. Akkor tényleg felesleges időpocsékolás.


Ráadásul nem úgy kell a dolgot megközelíteni, hogy ha majd lesz egy diplomám, akkor jól fogok keresni. Mert az ide vezet.

Szerintem fordítva kell kezdeni. Ki kell választani egy olyan szakmát, ami keresett, jól fizet, van jövője. Aztán megnézni, hogy ahhoz a szakmához milyen képzettség kell. Milyen egyetem, és az sem mindegy, hogy ugyanazt a szakot az ember melyik egyetemen végezte el.

De persze lehet hogy az adott szakmához egyetem sem kell. Szakmája válogatja.


Szóval ha az adott szakma nem keresett, akkor tökmindegy hogy diplomád van, vagy szakmunkás papírod akkor sem fogsz kelleni senkinek sem.


Vagy keresett a szakmád de mégsem kellesz? Akkor nem a megfelelő iskolai lépcsőket jártad végig.



Én elvégeztem a szakmámnak megfelelő legmagasabb szintű képzést. Már az egyetem alatt kaptam állást. Jól keresek.

Szóval megérte!

2010. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

nem is a diplomától függ, hanem az embertől...


nekem kommunikációs egyetemi diplomám van...sajnos semmit sem ér, de még soha nem voltam munkanélküli. Ha nem tetszett egy meló, akkor váltottam és kész. Kinéztem, jelentkeztem és enyém lett az állás.


Van több évfolyamtársam, akinek vége van, van fontos újságnak dolgozik...na és persze vannak olyanok, akik nem találnak azóta sem értelmes állást

2010. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
nem vége, hanem cége van:)))
2010. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Valóban nem mindegy,hogy milyen az a diploma.Hiába van valakinek diplomája,ha az a terület úgymond népszerű és sokan tanulják azt,sokaknak van belőle diplomájuk.Ilyen esetekben mindig lesznek olyanok akik nem a szakmájukban tudnak elhelyezkedni,ha egyáltalán el tudnak helyezkedni.És az is más,ha valakinek olyan diplomája és tudása van,ami ma keresett és kell a dolgozó ember,akkor fel fognak venni.


Nekem sokan mondják,hogy egy jó szakmával akár többet lehet keresni,mint diplomával én szeretnék diplomázni.Hogy konkrétan miből még nem tudom - de talán ez még nem nagy baj,hiszen 15 éves vagyok.Viszont azt már tudom pontosan,hogy mik érdekelnek a leginkább.A közgazdaság,a marketing,esetleg a menedzser illetve a másik vonal a vendééglátás,a cukrász,pincér és szakács szakma is érdekel:)


Ha a körülmények engedik én elfogom végezni a főiskolát/egyetemet:)

15/L

2010. nov. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Betanított munkásként, a gyártószalag mellett dolgozol napi 12 órát úgy, hogy van fél óra szüneted kajálni meg pisilni.

2. Egy irodában dolgozol 8 órát, kényelmesen ücsörögve. Lehet, hogy mindkét esetben mondjuk 80e-t keresel. De nem mindegy, hogy hogy...

2010. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak a saját példát tudom mondani: mindketten 8 órát dolgozunk, nincs meghatározott kaja- vagy WC szünet, párom nem nehéz fizikai munkát végez ahogy én sem.
2010. nov. 4. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!