Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség! Itt én döntöm el...

Segítség! Itt én döntöm el mivel készülök az érettségire?

Figyelt kérdés

például az első emelt töri tétel így szól:

egy folyam menti civilizáció jellemzői (pl. Egyiptom, Kína) ---->1. itt én döntöm el mivel készülök, 2.: vagy Egyiptommal és Kínával is készüljek 3. vagy itt még sok mindennel készüljek?


2010. nov. 5. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem te döntöd el. Ha mindből készülni kéne, szerintem úgy fogalmaztak volna, hogy A folyam menti civilizációk jellemzői.
2010. nov. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ott egyáltalán nem az lesz, hogy válassz a 2 közül, nem akarlak megijeszteni, de lehet hogy egy harmadik vagy negyedik telpülésről lesz szó, és nem feltétlenül alap kérdések, amire számítanál a civilizációval kapcsolatban, hanem olyan dolgok, amikre a könyv apróbetűs részében etsznek utalást, vagy a képek alá vannak írva

tényleg nem akarom rád hozni a frászt, de lassan jobban jársz, ha a forrásokat olvasgatod, meg az apróbetűs részeket, mint a könyvet, mert kicsit elszaladt a ló azokkal, aki összeállítják a tételsort (ez sajnos nem csak az én tapasztalatom, egyik történelem tanárom is ki volt bukva rajta, hogy mennyire nyakatekert kérdéssorok vannak, és hogy a javítókulcsban mik szerepelnek)

2010. nov. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Szerintem ez szóbeli tétel, és ott nagyon is valószínű, hogy választási lehetőséget biztosítanak. Ebben a megfogalmazásban ("EGY folyam menti civilizáció jellemzői") igenis úgy értelmezhető a feladat, hogy egy szabadon választott civilizációból kell felkészülni.
2010. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg nem biztosítanak választási lehetőséget.

Barátnőm tavaly emeltezett, és fel is volt háborodva eléggé, hogy egyik tételném sem azt kérdezték, ami logikus lett volna... Szépen kidolgozgatták a tételeket (tanár is átnézte), aztán szóbelin kaptak vmi olyan kérdést, aminek kb köze sem volt hozzá.

2010. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

második vok: tudom, hogy a szóbeliről van szó, és valóban úgy lenne logikus, ahogyan írod.

én csak a tapasztalatomat írtam le, történelemből, és magyarból is van egy-egy emelt szintű érettségim, és szó sem volt választási lehetőségről. (egy tételhez több kérdés is tartozik, így nem mindneki ugyanabból felel, hiszen így előnyben lennének azok, akik 2.3., akárhanyadik nap mennek, mert akik előttük voltak elmondhatják, mi volt a konkrét feladat a tételhez), viszont szó sem volt arról, hogy a vizsgázó választhat ezek közül (2009ben voltam, persze lehet, hogy azóta változtattak rajta, én csak azt írom, amit akkor tapasztaltam)

2010. nov. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
:( nem is tudom már mit tanuljak meg és mit ne, körülbelül mindent kéne, de azt szinte lehetetlen, nem tudok egy év alatt 4 könyvet bevágni
2010. nov. 5. 13:44
 7/9 anonim ***** válasza:
akkor ne menj emeltre.
2010. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ne keseredj el :)

amúgy még csak november eleje van, simán be tudsz 4 könyvet vágni, a középszintű érettségik meg kb vicc kategóriába mennek, azokra úgysem kell olyan vészesen sokat tanulni ;)

2010. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. nov. 5. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!