Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű földrajz érettségi...

Középszintű földrajz érettségire készülők, hogyan gyakoroltok?

Figyelt kérdés

Májusban megyek előrehozott föcire, de fakton nem csinálunk semmit, ráadásul egy csomó óra elmaradt. Mivel 2 hónap és érettségi már nagyon bennem van a félsz. :S Megnéztem a topográfia követelményt, kinyomtattam a vaktérképeket (egy másik lapra pedig a melléjük való névanyagot). Az elméletre hogyan készüljek fel ha a föci órák nem adnak semmit?

És ezt az időszámításos témát nagyon nem vágom. :/

Köszönöm.


2011. márc. 13. 18:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

sztem nézd meg a régi feladatsorokat

csináld meg, aztán amelyik anyagrész nem ment, azt nézd át

ha jól sikerülnek, megnyugszol

ha nem, akkor meg még van egy kis időd rákapcsolni :)

magyar topográfiát jól nézd át! :) az asszem mindig van :)

2011. márc. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
köszi, ment a zöld kéz (:
2011. márc. 15. 13:34
 3/24 anonim ***** válasza:

Szia! Én is most megyek föcire, nagyon félek pedig mindig 5-ös voltam... Időszámításos cucc:

-van ugye a zónaidő, 15 fokonként van 1 időhatár, amit hosszúsági kör jelöl

-helyi idő: 15fok=1 óra változás akkor fokonként 4 perc változás van, ez alapján pontos időeltérést lehet számolni, ez azt mutatja, hogy pontosan mennyi az idő

2011. máj. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, te már végignyaltad a 9. 10.es tankönyveket? Én nem megyek suliba az érettségiig.
2011. máj. 9. 16:54
 5/24 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok :) én sem megyek addig suliba mert tanulok ezerrel... nekem ki van írva a 4 könyv anyaga, de csak azt gyűjtöttem ki belőle amik fontosak, szóval nem könyvből tanulok.. nekem kb. minden megy már, még holnap átnézem a számolásos feladatokat, meg ugye a topográfiát... még meg kell néznem az összes országot+fővárosát, a megyéket+székhelyüket, tengeráramlásokat... Budapesti vagy?

Ha van kérdésed írd meg nyugodtan, bármire válaszolok, amire tudok :)

2011. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Soproni vagyok.

Nekem nagyon nem megy, kb két hete kezdtem el rá tanulni, egy csomó fakt elmaradt, amikor volt az se ért sokat. Szerdán bemegyek, mert 3 órán keresztül teszteket fogunk írni (föcit).

Én a magyar topográfiát utálom. :S

Szerinted mit nézzek át nagyon?

Úgy vettem észre, hogy az EU-s, az éghajlatos és az ország összehasonlítgatós feladatok favoritok.

Számolásból mik a legfontosabbak, ugye az időeltolódás, népsűrűség, ezek ugranak be hirtelen.

Időszámításoknál engem a zónaidő és a helyi idő kever be nagyon. :D :(

2011. máj. 9. 18:57
 7/24 anonim ***** válasza:

szia, megint én vagyok :)

számolás lehet akár csapadékképződéses, páratartalmas, népsűrűséges kb ennyi

Én amit nagyon tanulok az a litoszféra atmoszféra hidroszféra... szerintem lehet benne csillagászat is... sok sikert!

2011. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Csillagászat, légkör nekem jól megy, a hegységképződést és a lemeztektonikát rühellem! A számolás a matekból kifolyólag nálam veszett ügy.

Majd feltétlenül írd meg, hogy sikerült!

Szóbelire a tételeid megvannak? :)

Puszi

2011. máj. 9. 22:39
 9/24 anonim ***** válasza:

Szia megint :)

Nekem nem adott szóbeli tételeket még, de azt mondta, hogyha az írásbeli 85 felett lesz, akkor a szóbelit kirázom a kisujjamból, mert ott tényleg alapokat kérdeznek. Ma megyek mégegy faktra, majd rákérdezek, hogy tud-e mondani valami okoságot a szóbelivel kapcsolatban. Nekem nagyon jó a tanárom, nagyon szeretem, jól tanít, szóval tutira segít majd. Van valami megérzésed, hogy mik lesznek topográfián? Szerintem világtérképen Japán, vagy Közel-kelet, Európán belül esélyes Franciaország, Magyarországon meg szerintem Szeged környéke lesz, illetve ami még régen volt, az a Fertő-tó vidéke. Olyan furcsa, hogy holnap után érettségizek, pedig már túl vagyok egy angolon, de ez most sokkal nehezebb. De nem baj, a lényeg a lényeg: jövőre már nem kell vele foglalkozni és lesz idő másra tanulni :)

2011. máj. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Akkor ezeket átnézem!

Szerintem Ázsia lesz. Nagyon régen nem volt már, mostanában Amerika volt szinte mindig, meg az Appennini félsziget van nagyon sokszor, bár annak nagyon örülnék!:D

Viszont Ázsia :S A legnehezebb talán.

Ha bejön a megérzésed, Franciaország nem annyira meredek :)

Csehország meg Lengyelország az az ami zárlat.

2011. máj. 10. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!