Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tanuljak?Mondjatok 5...

Miért tanuljak?Mondjatok 5 okot legalább! Van értelme egyáltalán?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Hogy okosodjál.

Hogy ki tudd magad fejezni trágárság nélkül.

Hogy egyáltalán munkát kapj.

Hogy megtanuld magad becsülni.

Hogy megtanuljanak becsülni.

2010. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
69%
Ne legyél kukás vagy utcaseprő, ne güriz minimálbérért és ne kellessen este is talpalni szinte a semmiért, ha nem akarod tönkre tenni magad 40 éves korodra, ha nem akarod, hogy lenézzenek, ha megakarsz venni valamit akkor meg is tudd és ne csak a kajádat meg a számláidat tudd kifizetni. Tanuljál olyan szakmát amivel el tudsz helyezkedni jó helyre.
2010. nov. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apád nincs jelen a politikai életben, akkor azért, hogy nehogy éhen halj.
2010. nov. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Végülis kell vécépucoló, utcaseprő is... :) Most persze nagyon menő az ha valaki nem tanul, aztán majd később az ilyenekből lesznek a koszos, büdös, mindenki által lenézett senkik, azokból pedig akiket manapság szeretnek kicsúfolni (a jótanulókat) lesznek a jólöltözött pénzes emberek... Nem beszéllek rá a tanulásra, mondom, kellenek vécépucolók is, de azért azt gondold át hogy biztosan te akarsz-e lenni azaz ember, mert én aztán tuti nem - inkább tanulok mint mások szarát takarítom el :)
2010. nov. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kitűnő voltam tavaly,de most nagyon lerontottam:( 9.es vagyok,és egyre rosszabb lesz és már nincs is kedvem:(
2010. nov. 9. 19:06
 6/10 anonim ***** válasza:
most abban a korban vagy, hogy nagy lehetőségek előtt állsz, még bármi lehet belőled, de ezzel a hozzáállással semmire se fogod vinni. Később még visszafogod sírni ezt az időszakot. Tanulj, hogy edzésbe tartsd az agyat, mert ha nem teszed, akkor elbutulsz.
2010. nov. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Figyelj, kilencedikben mindenki leront, ez tök normális!:)) Most van az a helyzet, hogy baromira nem szabad feladnod és megalapozd a további 3 évedet! Nyugi, szorgalmasnak kell lenni és össze fog jönni, ha nem is elsőben, akkor jövőre biztosan!


Amúgy hasonló cipőben járok én is:) Jeles voltam végig gimiben, bekerültem egyetemre aztán imádkozom, hogy eleve átmenjek egy vizsgán! Nagy rossz érzés, főleg úgy, hogy tudom, hogy tavaly még jó tanuló voltam. De nem adom fel, tanulok:)) És képzeld ma már az egyik ZH-m ötös is lett:))


Igaz rengeteg felesleges dolgot kell megtanulni, de nem olyan régen jöttem rá, hogy mindezek azért kellenek, hogy megtanulj beszélni. Nem az atomfizikáról, matekról vagy a Római Birodalomról nyugi, de egy tanult ember sokkal értelmesebben ki tudja magát fejezni:))


L/19

2010. nov. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezért tanulj. Látod, most is tanultál. Jó modort.

Tudsz te rendesen is kérdezni.

2010. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9.-ben több mint egy jegyet romlott az átlagom, és én is nagyon le voltam törve, hogy semmi se volt elég amit tanultam. Nem vagyok hülye, de ugyanakkor szorgalmas sem, és be kellett látnom, hogy a versenylovarda nem nekem való. 40-ből 10-en mentünk el másik gimibe, ahol sokkal jobb volt az eredményünk, és mindenki egyetemre ment. De akik maradtak ők is túlélték valahogy :) ehhez hozzátartozik, hogy a tanárok is állandóan cseszegettek, szóval semmi motiváció nem volt részükről, és erre mindenki ráunt
2010. nov. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tetszil válasza:

Hogy miért tanulj? Én is erre a kérdésre keresem a választ. Fiatal vagyok szüleim a jegyeimmel sohasem törődtek, nem is érdekelte őket, mégis a megye legjobb gimnáziumában tanulok, az egyik legértelmesebb diákja vagyok az évfolyamnak(az iskola kiválasztását 6.ban is én döntöttem el).

Hogy mi leszek? Erre a kérdésre sem tudom még a választ, hiába dolgozok iskola mellett (tartva a tanulmányi átlagomat), hogy legyen tapasztalatom, hiába becsül minden ember a közelemben és mondja, hogy mennyire reálisan látom a világot, én úgy érzem, hogy semmire nem tudom a helyes választ a saját életemben. Úgy érzem, hogy engem a rejtvények érdekelnek és mégis csak olyan szakmák vonzanak amiből nem lehet megélni (de nemes ügyet szolgálnak).

Összegezve szerintem az életben vannak olyan kérdések amire nem tudjuk meg a pontos választ, nincs mindenkinek rá egy pontos, standard válasz, erre minden embernek saját magától kell rájönnie. Úgy vélem, hogy a kérdésekre a megfejtés mindig, életünk során is mindig megváltozik, úgy ahogy mi is változunk.

2019. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!