Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha te dönthetnél, bevezetnéd...

Ha te dönthetnél, bevezetnéd az iskolákban a testi fenyítést? Ha igen/nem, miért?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Sokan visszaélnének vele. Inkább le kéne csökkenteni az iskolakötelezettséget 8-9 osztályra.
2010. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Mindenképpen szükség lenne az ilyen fajta nevelés visszaállítása, mert a mai fiatalok nagy része nincs tisztában azzal, hogy hol lakik az úristen. A liberális nevelés csődöt mondott, azok a fiatalok, akik nem tudják, hogy hol lakik.... nem lesznek hasznos tagjai társadalmunknak.
2010. nov. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem vezetném be, ugyanis szerintem kb semmit nem használna. Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy jót tenne az adott diáknak, valamint a tanárban sem lehetünk biztosak, hogy nem az egyéni problémáit vezeti le így a gyereken.

Viszont a tankötelezettséget én is csökkenteném, mivel a jelenleginek semmi értelme, csak a munkanélküliséget kendőzi el. De ismerek olyat, aki szakközépbe ment, másodikban magántanuló lett és szakmai gyakorlat címén dolgozik. Minden vizsgán persze megbukik, hiszen semmit nem tanul és nem is akar. Miért kell az embereket kényszeríteni 12 évi iskolába járásra? Bőven elég lenne sokaknak a 8 osztály, a középiskolát sokan végigbukdácsolják és semmit nem tanulnak - miért?

2010. nov. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Azért kell, hogy az átlag magyar intelligencia színvonalat próbálják (sajnos nem megy...) fenntartani. Aki nem képes letenni egy szakmát, vagy leérettségizni (ha csak nem betegség miatt), pusztuljon el az utcán. Érettségivel még így is szinte csak gyárba mehetsz el.
2010. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Testi fenyítés? Hát egy jól irányzott tenyeres vagy egy pofon simán beleférhetne a NAt-ba, mint eszköz! Oly sokan fölnőttünk így és jé eszünk be se jutott bicskát bevinni az órára, bántani a tanárt! Sőt pszichológushoz se jártunk és igaza van a z egyik írónak tudtuk hol lakik az atya úristen! Akkor amikor haza mentem sírva hogy kaptam egy pofont, anyám meg se kérdezte hogy mit csináltam, kaptam egy másikat, mert igaz a mondás aki jól viselkedik azt senki nem vágja szája a suliban. Akkor és ott nem értettem, de most azt gondolom jól tette. Ma már csak nosztalgiával gondolunk arra amikor kaptunk egy egy tenyerest! Sajnos az atyalapatyala nem igazán jött be, vissza a gyökerekhez!
2010. nov. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Pofon simán beleférne. És azért, mert egyszerűen nem lehet mivel fenyíteni a gyereket.


A húgom tanítónő, van egy gyerek az osztályban, aki kezelhetetlen, már nem tudott vele mit kezdeni, ezért megcsináltatott vele 2 guggolást.

A testvérem lett megszólva, hogy többet ezt ne, mert a mozgással jutalmazzuk a gyereket, és nem fenyítjük.

2010. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Az sajnos igaz, hogy az iskola kezében nincs fegyelmezési eszköz, ez azonban nem jogosít fel senkit arra, hogy a másikat fizikailag bántalmazza. És a legkevésbé sem lenne jó minta, hogy a problémáinkat testi erővel oldjuk meg. Aztán meg csodálkoznának, ha a szünetben verekednek a gyerekek. Én tanár vagyok, azt tanultam, nem rendőr/katona/börtönőr stb. Vert gyerekből csak frusztrált, megalázott kamasz és felnőtt lesz, ami az agresszióját épphogy növelni fogja. Olyan fegyelmezési módzereket kellene alkalmazni, amik ugyan pénzbe kerülnek - külön személyzet - de amik hosszútávú pozitív személyiségváltozást eredményeznek, nem pedig pusztán a fizikai fájdalomtól való félelemre alapoznak.
2010. nov. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

10:38

Ezen lehetne vitatkozni. A mostani öregek is kapták a körmöst mégis, szerintem teljesen normális emberek lettek. Ezen kívül szerintem a lelki bántalmazás sokkal jobban szüli a stresszt, pont mint érettségi előtt. Bele "verik" az emberbe, hogy az érettségi ku.rva nehéz, nem fogsz átmenni, nem fog neked sikerülni, felejts el minden lehetőséget, mert sza.r vagy. Aztán emiatt én annyira kikészültem néha akkoriba, aztán rájöttem hogy ezt a sza.rt még egy 8-adikas is megtudja írni. Manapság meg egyre gyakrabb, ha az iskolában verik a tanárt.

2010. nov. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért "verik bele az emberbe", hogy tanuljon és minél jobban sikerüljön, ne csak egy kettessel átcsússzon. És csak azokba kell "beleverni", akik maguktól erre nem jönnek rá. Ennek semmi köze a megalázáshoz.
2010. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen, mert sok tanár visszaélne vele. Egy-két gyerekre tényleg néha ráférne egy pofon, de szerintem nem a tanárnak kellene azt adnia, hanem a szülőnek legfeljebb, ha nevelhetetlen a gyereke. Vagy majd megkapja az élettől azokat a pofonokat a gyerek...:-)
2010. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!