Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kifejezetten súlyos szülési...

Kifejezetten súlyos szülési gátsérülés után bevállalnád a második babát is természetes úton ha dönthetnél?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 10:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit értessz különösen súlyos alatt, az enyém cikk-cakkban repedt teljesen a végbélig. Sokáig varrt a doki, de nagyon szépen gyógyúlt, meg kenegettem körömvirággal. Most várom a másodikat, remélem vele már nem lesz ilyen nagy szakadás. :-)
2011. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én úgy szétszakadtam, hogy a doki azt mondta, legközelebb ha baba lesz, akkor császár :((
2011. jún. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésem után 2 órán át varrtak. Kívül-belül, mindenhol. Ezerszer rosszabb volt, mint a szülés maga, és még utána is hetekig fájt.

21 hónapra rá szültem a másodikat minden komplikáció nélkül. Nem volt semmi gondom, 2 nap múlva már azt sem éreztem, hogy egyáltalán szültem.

2011. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: gratulálok! Egy percig nem is filóztál azon hogy nem kockáztatsz a történtek után?

Nálam is kb. ugyanez volt a helyzet, a kitolásnál voltak komplikációk, aztán meg legalább 1,5 órát varrtak, után pedig hetekig szenvedtem.

2011. jún. 10. 14:07
 5/15 anonim ***** válasza:
Ugyan igy jártam mint a kérdező,teljes hüvely,és gátrepedésem volt,másfél órán át vart 3 doki.A 6 hetes kontrolon kérdezte a dokim hogy jöhet e a másik baba,mondtam neki,hogy nem merem,mi van ha megint igy járok?Azt mondta hogy 0% esélyem van rá.Hát lehet megtudom,mert tervezem a második babát.
2011. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, csak most jutottam gépközelbe.

Nem, nem gondolkoztam, nem is volt kérdés. Két(-3:)) gyereket akartunk, kis korkülönbséget is akartunk.

Még akkor aggódtam, míg a 2 órás varrást szenvedtem, akkor kérdeztem az orvost, hogy lesz-e ennek hosszabb távú hatása, de megnyugtatott. Szerencsére igaza lett, összehasonlíthatatlan volt a két szülésem. Igaz, gátmetszés így is volt, de nem szakadtam egyáltalán, kb 10 perc alatt rendbe tettek utána.

Most kacérkodunk a 3. gyermek gondolatával...

2011. jún. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy válaszoltál, nagyon örülök a pozitív végkimenetelnek. Annyira szeretnék egy szép szülést én is, nagyon megérdemelném a rengeteg szenvedés után, aminek csak remélem, hogy a fiam nem szenvedte kárát lelkileg. Elég sírós baba volt az első hónapokban...

Új dokit választottam, ő nagyon biztat, pedig úgy mentem el hozzá, hogy kijelentettem császárt szeretnék. Azóta puhítgat. Viszont a régebbiek, meg a sebészek akikhez elkerültem a komplikációk miatt biztonsági okokból inkább császárt javasolnak. Nálunk ebben a vidéki kórházban elég óvatosak.

Néhány hasonló esetről hallottam, de ők mind Budapesten szültek, és a másodikat már problémamentesen, mint Te.

Megkérdezhetem Te is ott szültél?

2011. jún. 15. 16:11
 8/15 anonim ***** válasza:

Én Veszprémben szültem, mindkétszer.

Ha más eü ok nem indokolja és a szülész is a természetes szülést javasolja, akkor szerintem felesleges a császár.

Igen kicsi az esély, hogy még egyszer ugyanígy járj. Megtapasztalnád, hogy lehet könnyen, szépen is szülni. Nekem egészen más élmény maradt,mint az első és örülök, hogy így lett.

A császár mégiscsak egy műtét, kockázatokkal és garantált a hosszabb felépülés.

2011. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A korábbi orvosok arra hivatkoztak, hogy ez a terület érzékenyebb, ezáltal sérülékenyebb... akkor ezt hallva még csak újabb terhességet sem akartam többet kockáztatni, nehogy a nagy has is gondot okozzon odalent. Aztán most itt vagyok félidősen, és eddig csak örömteli 2. szülésekről hallottam - persze sajnos nem sokról, mert elég ritka az ilyen fokú gátsérülés.

Nekem akkora lelki traumát okozott az első szülésem, hogy azóta sem tettem túl magam, pedig már 2 éve, és úgy érezem csak egy "normál" szülés feledtetné.

Köszönöm biztató válaszod és hajrá a 3. babával!! :-)

2011. jún. 15. 16:37
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Leírnád, mit írtak a záródra?

Nekem:

ruptura perinei g III

Ruptura parietis vaginae 1. s.

Vagyis harmadfokú gátrepedés (pedig volt gátmetszés) és a hüvely bal oldali fala repedt. Engem "csak" 1 órahosszáig varrtak, de iszonyú volt.

2011. jún. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!