Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van valaki aki bölcsészkarra...

Van valaki aki bölcsészkarra ment és megbánta? Illetve mit lépett az ügyben?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Én nem tudom, hogy megbántam-e, lehet, hogy igen. Szociológiát tanultam/tanulok (végülis ez már nem bölcsészet, de sok egyetemen a bölcsészkaron van még mindig). Azért választottam ezt mert ez érdekel a legjobban, szeretem is, szeretném is csinálni, de egyre inkább úgy érzem, olyan szakot kellett volna választani, amivel kapok munkát. Mert ezzel nem tudom, milyen lehetőségeim lesznek, de gyanítom, nem sok.


Ha újrakezdeném, olyan szakra mennék, amivel jobban el tudok helyezkedni, és hobbiból tanulnám azt ami érdekel (olvasnék ilyen jellegű könyveket mondjuk, vagy később elvégezném levelezőn). De amúgy nem tettem ez ügyben semmit. Megpróbálok munkát keresni, szeretném majd a doktorit elvégezni. Most már ez van. :D


Miért kérdezed?

2010. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert én nagyon megbántam, oké, hogy borzasztó nagy műveltséget ad, de ennyi. Nem akarok tanár lenni, nem vagyok egy tipikus művész, stb stb.. Szóval semmi értelmet nem találok benne, és egyre inkább azon gondolkozom, hogy abbahagyom és jövőre jelentkezek máshová. Szerinted?
2010. nov. 17. 14:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit tanulsz pontosan, és mennyi ideje?


Esetleg kezdj el egy szakot ez mellett, és majd meglátod, melyik tetszik.

Vagy menj át ebből levelezőre, és jövőre kezdj el valamit, ami jobban érdekel.

Ha már nincs sok vissza, én a helyedben befejezném ezt is, ha már elkezdtem, de lehet, hogy halasztanék.

Ha viszont most kezdted még, akkor megéri átmenni máshová.

2010. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen megbántam.Annyit léptem,hogy fél év után otthagytam és elmentem egészségügyi suliba.Jah és nagyon bejött a váltás.

Nem gyarapítom a diplomás munkanélküliek táborát..

2010. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én nem bántam meg, a pszichológia elég jó választás volt
2010. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És megkérdezhetem, hogy pszichológiával hova fogsz elhelyezkedni, esetleg városon belüli, gyermekvédő szolgálatokon kívül? Nem kritizálok, engem is érdekel a pszichológia, mint tudomány, de szerintem ugyan olyan nehéz vele egyről a kettőre jutni.
2010. nov. 17. 20:04
 7/7 anonim ***** válasza:

hát eleinte, mikor erre a szakra jelentkeztem, én is úgy voltam vele, hogy nem lesz munkám, stb, de mivel valamennyire érdekelt, és más ötletem nem volt, így beiratkoztam, hogy ne legyen 1 év üres járatom.

nem bántam meg, mert elég érdekes, nem az a 'hablaty' kategória, amit sokan pszichológiának azonosítanak, jó, persze, vannak kicsit elrugaszkodottabb részei, de nagyon igyekeznek egzakt tudománnyá fejleszteni a pszichológiát.

és a munkalehetőséggel kapcsolatban, hát az oktatók, akik minket tanítanak, mind dolgoznak mellette és elég sokat mesélnek saját tapasztalatokról; rengeteg a munkalehetőség, klinikákon, pszichiátrián, iskolákban, vagy akár kutatni is, attól függ, hova szakosodsz. szóval a munkanélküliségtől egyre kevésbé félek. plusz elég sok oktatónk, vagy az intézet oktatói közül külföldre szerződött, szóval szerintem a külföldi lehetőségek is megvannak ezzel a szakmával. jó, az lehetséges, hogy milliárdjaim nem lesznek, de szerintem ezzel a hivatással akár valami hasznosat is tehetek majd az életben.

egyébként szegeden tanulok, ajánlom szegedet, mert nagyon jó hely, oktatás és élés szempontjából is. egy diákcentrikus város szinte minden irányból, az intézetben meg nagyon lelkesek, fiatalosak, korrektek az oktatók. jól érzem ott magamat, pedig nekem ez nem megy olyan könnyen. ha tényleg érdekel a dolog, szerintem vágj bele, nekem megérte.

2010. nov. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!