Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most mit tegyek szívem szerint...

Most mit tegyek szívem szerint valamilyen bölcsészkarra mennék de mostanában mindenki azt mondja nem lehet megélni bölcsészszakból de én mást igazán nem tudok elképzelni se megtanulni vagy olyan munkát végezni amit nem szeretek vagy utálok?

Figyelt kérdés
Szeretem a nyelveket a történelmet nagyon kicsit az irodalmat a zenét(főleg klasszikusokat)az országok népek kultúráját nyelvét stb.
2011. szept. 18. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos tényleg így van, bölcsészszakkal nem vagy csak nagyon nehezen lehet elhelyezkedni, de azt valahogy senki nem mondja, hogy a bölcsészek 90%-a nem talál munkát, az a 90%, aki csak naplopásért , meg hogy "legyen diplomám" okokért van ott ,ha érted mire célzok. Aki szívből csinálja, amit csinál és érzéke is van hozzá, az így vagy úgy, de talál valamit, ami a munkájába vág.

Amúgy nyelvekkel bőven el lehet helyezkedni, csak nem mindegy mit választasz, mondjuk ne egy angol-német kombinációt, mert abból annyi van, mint a szemét, de mondjuk egy arab,török, francia, holland vagy kínai nyelvvel már kezdhetsz valamit.

2011. szept. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszod és a biztatásod és mondjuk szerinted a skandináv népekkel is lehet helyezkedni pl svéd norvég stb. vagy esetleg a spanyollal?
2011. szept. 18. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:
svéd, norvég nyelv szerintem tökéletes. spanyol már kevésbé, mert most eléggé "trendnyelv" maximum akkor, ha valami kevésbé divatos nyelvvel párosítod. de mondjuk egy holland-spanyol párosítás, vagy egy svéd-spanyol az már egész jó lenne :)
2011. szept. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem köszi egyébként te mit tanulsz vagy mivel foglalkozol?
2011. szept. 18. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:

ó hát én most egy OKJ-n vagyok, jövőre megcélzom az orvosit :D viszont nagyon érdekelnek a nyelvek, hobbyból tanulgatom őket, most épp olaszul, bár ez kicsit háttérbe szorult, mert angol felsőre készülök :)

egyébként engem is mindig érdekeltek a különböző nyelvek, kultúrák, de csak úgy hobby szinten :) remélem majd egyszer belemélyülve is foglalkozhatom velük, az olasz után majd a felkelő Nap országának a rejtelmeit szeretném egy kicsit közelebbről megismerni :)

2011. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ez nagyon becsülendő sok sikert az orvosihoz
2011. szept. 19. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!