Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz elvégezni a...

Mennyire nehéz elvégezni a gazdálkodási és menedzsment szakot illetve érdemes-e ilyen irányba indulni?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok és még nem igazán döntöttem el, hogy milyen szakot válasszak. Mindig kitűnő tanuló voltam, de a matekon kívül semmiben sem tűntem ki. Ezért gondoltam, hogy ilyen irányba megyek tovább, most a gazdálkodási és menedzsment tetszik, csak nem tudom, hogy mennyire nehéz ezt elvégezni. Mikor a töri tanáromnak mondtam, akkor azt mondta, hogy csak így előképzettség nélkül, s ezért megijedtem. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire nehéz elvégezni ezt a szakot illetve érdemes-e ilyen irányba indulni. Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, legyen szíves segíteni! a válaszokat előre is köszönöm!
2010. nov. 17. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Én is gtk-ra járok, de én pénzügy-számvitel szakos vagyok. Ha matekból jó vagy, akkor sok bajod nem lehet, nyilván a magolós tárgyakat, pl.: adó alapismeretek, pénzügy alapism., stb ezeket be kell vágni, de amúgy tök hétköznapi témákról van szó, tök életszerű, nem elvont és baromi hasznos tárgyak, pl. mikro-makroökonómia, statisztika, bár ezt nem szokták szeretni, nekem most mégis ez a kedvencem a félévben.

Érdemes elindulni gazdasági vonalon, annak ellenére, hogy mindig mindenki azt mondja, hogy nem. De, hogy nehéz-e elvégezni? Most muszáj, hogy leírjam a klisét, hogy ha e szerint választasz szakot, akkor menj egy marketing-kommunikációs 2 éves OKJ-re :D azt nem nehéz elvégezni, vagy valami ruhatáros/büfészakra, valami btkra :)


Amúgy melyik városba akarsz menni/vagy ha Pest akkor melyik fősuli/egyetem, ahol gazd-menedzsmentet akarsz tanulni?

2010. nov. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Borsodi vagyok szóval a Miskolci Egyetem lenne a legkedvezőbb számomra, de szerintem még Debrecen is szóba jöhet. Igazából még nem döntöttem el semmit. :D

2010. nov. 17. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, ha nem félsz egy kis matektól /itt azért mérnöki és egyéb közgáz szakokhoz képest a matek könnyebb/ plusz valamennyire érdekel a téma akkor szerintem érdemes belevágni.


Tudd, hogy a gazdasági képzések között ez a legáltalánosabb szak. Szerintem érdemes elvégezni mert ezzel azért elég sok fele el tud indulni az ember. Elég sok hozzád hasonló "nem igazán tudom mi legyek" típusú ember szokta megjelölni. Ezt nem bántásból mondtam hanem tapasztalatból.


Ami az elvégzését illeti:

- Közgazdasági szakok között szerintem a középmezőnyben van /pénzügy, alkalmazott közgazdaságtan, gazdaságelemző szakokhoz képest jóval könnyebb; turizmus-vendéglátás, emberi erőforrásoknál nehezebb/.

- Másik dolog pedig ami a nehézségét eldönti: Nagyon nem mindegy hogy mondjuk a BGF-en végzel vagy valami noname vidéki főiskolán.

- Ettől függetlenül szerintem egy átlagos képességű embernek ha szorgalmas, akkor nem okozhat olyan komoly nehézséget. Legalábbis én nem sokszor hallottam olyat hogy valaki éveket csúszott ezen a szakon.


Sok sikert!:D

2010. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy a matek az ami igazán érdekel és nagyon szeretem, csak értelem kell hozzá. Mindig minden tanárom meg volt velem elégedve, általánosban voltam országos 17. is...

A többi tantárgyhoz nincs igazán tehetségem. :S

2010. nov. 17. 20:44
 5/10 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat nagyon szépen köszönöm! Egyre jobban tetszik. :D
2010. nov. 17. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

az első vagyok


Kérdező!

Most ezt nem tudom, hogy mondjam, mert úgy fog tűnni, mintha sértődöttségből írnám, mivel olvastam a második válaszolót. De felejtsd el ezt a régimódi, begyöpesedett hozzáállást, hogy közgázból csak a BGF/Corvinus a jó, a többi az mind noname, mind sz*r, stb. Ez régen igaz volt, kb 2-300 éve, amikor tényleg csak Pesten, Szegeden, Debrecenben és Pécsen volt főiskola és egyetem, ma ez már baromság. Egy csomó embert ismerek, akik ott hagyták Budapestet és elmentek másik városba tanulni és nem azért mert hülyék vagy mert azt ott nem tudták volna megcsinálni.

Én nem akarom megmondani, hogy mit/hol jelölj, de ne a város alapján válassz. És ezzel most nem azt akarom mondani, hogy ne menj Miskolcra, mert a Miskolci Egyetem is teljesen jó, ahhoz képest hogy a fentiek szerint "vidéki noname"-nek kéne lennie.

2010. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves első és utolsó! :D

Én nem az alapján fogok iskolát választani, hogy melyik nevesebb, hanem, inkább azt akarom figyelembe venni, hogy például Miskolc közel van, sok az ismerős, Debrecenben is és még szállásom is lenne. Ha tanulok akkor itt is meg fogom tanulni és úgyis majd a gyakorlat fog igazán betanítani... :)

2010. nov. 17. 20:52
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

ja, ennyi


csak mindenki bgf meg corvinusért van oda, azt már elfelejtik, hogy pár egyetemre, akár a legnevesebbekre is olykor csak bejutni a nehéz


na minden jót :)

2010. nov. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2010. nov. 17. 20:59
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

2. válaszoló vagyok


Nem sértésnek szántam a "vidéki noname" jelzőt, hanem egy fajta figyelmeztetésként, főleg hogy én is vidéki vagyok. Elismerem hogy a vidéki egyetemek /Pécs, Miskolc, Szeged, Debrecen/ is vannak olyan jók mint a pesti iskolák, sőt sokszor jobbak is.


Lehet jönni itt a "sznob BGF" és "könnyű Corvinus" dumákkal. De azért igenis vannak olyan gazdasági szakok /nem is feltétlenül a gm/ amiket sokkal érdemesebb Pesten ezekben az iskolákban elvégezni.


Tipikus példa erre a pénzügy-számvitel szak. Ez a szak sokkal többet ér ha az ember a PSZF-en végzi és nem a Szolnoki főiskolán /elnézést az idejáróktól/. Miért? Nem azért mert budapesti. Hanem mert ennek itt van nagy hagyománya, akik nálunk tanítanak azok legtöbbje a való életben is könyvel/könyvvizsgál, míg más iskoláknál ahol nem régiben indították ezeket a szakokat ez hiányzik.


Tehát még egyszer, én csak figyelmeztetni akartam a kérdezőt hogy továbbtanulásnál figyeljen az iskolára is. Mert való igaz hogy amíg Magyarországon szinte teljesen mindegy hogy az orvosit valaki Pesten vagy Debrecenben végzi addig a gazdasági képzésekben azért vannak komoly különbségek a sulik között.:D

2010. nov. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!