Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban hiány van szakmunkások...

Valóban hiány van szakmunkásokból vagy csak úgy mondják? Többi lent ->

Figyelt kérdés

Én ugyan egyetemi hallgató vagyok (közgáz)de nem úgy veszem észre hogy hiány lenne belőlük.Itt a városban rengeteg fodrász , kozmetikus , pedikűr manikűr üzlet van , szinte több mint amennyi kocsma.A fodrász barátnőm fél évig volt munka nélküli pedig érettségije is van és nem kellett sehova.Vajon miért?Széles a baráti köröm így ismerem szakmunkásokat is párat cukrászokat , szakácsokat is.Nekik is ugyanolyan nehéz állást találni mint egy diplomásnak.Persze sok szakmát szerintem úgy éri meg elvégezni hogy vállalkozást nyit az illető és úgy elég jól élhet persze , ilyen szakmák :asztalos , fodrász , kozmetikus ,körmösök , másképpen nem keresnek valami jól a szakmunkások.Félre értés ne essék én is dolgoztam a tescoban árufeltöltést több hónapig , reggel fél 5-kor kelni , túlórázni amit nem fizetnek meg stb..Jelenleg egy fejvadász cégnél dolgozom és olyan téren amit tanulok.


A dologra vissza térve a szomszédos országokban Németországban és Ausztriában egy szakmunkás emberke jobban keres mint itt egy középvezető ismerek is egyet aki hentes és Ausztriában dolgozik és mondanom sem kell hogy élnek..., X5 BMW , 2 nyaraló , 1 rendes családi ház.Szóval nem tudom mire alapoznak az emberek és miért általánosítanak.


2010. nov. 18. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Szerinted itthon is annyit lehet kérni egy frizuráért, mint Bécsben? Ha kiváltják a vállalkozóit a fodrászok, nem tudják fizetni a bevételeikből a költségeket. Vagy csak akkor, ha drágán és egész nap dolgoznának. De, ha meg nagyon drágák, akkor a vendégek elmennek egy olcsóbbhoz, amilyent bárhol találnak. Az én fodrászom is Bécsben szeretne dolgozni...

:(

2010. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Valóban nagy hiány van szakmunkásokban!Büfészakokon végzett diplomásokkal meg vízképcsőt lehetne csinálni a dunán.tegnapelött láttam egy olyan "végzettséget" hogy környezetpszichológus!Na épp ez kell! Az én szakmámban (vegyész) meg hiány van közép és felsőfokon is.És nem beszélek a kettessel átbukdácsolt elégtelen tudású egyedekről.
2010. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az nem mindegy, hogy milyen szakmunkás. Nézd meg az apróhirdetéseket, hogy ahol fodrászt, pedikűröst, manikűröst, kozmetikust keresnek, szinte mindig bejáratott vendégkörrel keresik. Nagyon sokan csinálnak meg ilyen OKJ-s képzéseket, és szűkülnek a lehetőségeik (ma nem olcsó mulatság vállalkozónak lenni, nem úgy működik ez, mint a rendszerváltás után), és az emberek is egyre kevésbbé engedhetik meg maguknak, hogy ilyen szakemberekhez járjanak.

Viszont pl. CNC esztergályosokat, vadcsontozókat (sokszor külföldi melóra), mindenféle lakatosokat, marógépkezelőket állandóan keresnek, mert belőlük kevés van.

Az apróhirdetések, meg az állásportálok nagyon jó képet mutatnak arról, milyen szakmából mennyire keresik a munkaerőt.

2010. nov. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ahogy én látom a helyzetet , senkinek sem könnyű munkát találni sem a diplomásnak sem pedig a szakmunkás embereknek nem fog az ölébe repülni egy jól fizető netán külföldi állás.A feketén való dolgozás csak az országot minősíti mivel hogy nincs normálisan fizető munkahely és az ember arra kényszerül hogy bejelentetlen állást vállaljon.A másik probléma hogy mindent importálunk és alig exportálunk.A két kezemen meg tudom számolni hogy hányszor láttam "made in hungary" termékeket.Több termelésre lenne szükség, több üzem , gyár és így valamivel több lenne a munkahely is , persze valamilyen szabály jellegű dolog is.Ugyan én nem ismerem a régi rendszert mely az országban volt de annyit tudok hogy az emberek hitel nélkül tudtak házat építeni és nem voltak nagy egzisztenciális gondok.
2010. nov. 18. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!