Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem megy a matek, mit tehetnék?

Nem megy a matek, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok. Általánosban végig ötös voltam, versenyekre jártam, de most kaptunk egy tanárt, aki alapjáraton jófej meg minden, de valahogy nem értem nála a dolgokat.

Sajnos nem állnak úgy a szüleim anyagilag, hogy elküldjenek külön tanárhoz.

Néha a barátnőimmel szoktuk kilogikázni a feladatokat meg azt, hogy mi hogyan van, de nekem ez nem elég. Egyszerűen így én nem értem meg. :((

És nem akarom, hogy a matek rontsa el a bizonytványomat majd a későbbiekben...

Kérlek, ha van valami ötletetek, akkor segítsetek. Hogyan tudnám könnyebben és jobban megérteni a matekot?

Előre is köszönöm! :)


2010. nov. 19. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem neten oldj meg mintafeladatokat az aktuális anyaghoz kapcsolódóan!
2010. nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

én is tavaly 9.-es voltam...általánosban matek szakköre jártam versenyeket nyertem ötös és négyes voltam mindig...kaptunk egy olyan tanárt aki nagyon nem szeretett és egyáltalán nem értettem nála a matekot meg is buktatott fél évkor...viszont amit belinkeltem oldalt ott nagyon sok videó van ami ingyenes és nagyon jól elmagyarázzák így megtudtam tanulni a matekot év véggére 3asra...:)jártam külön tanárhoz akiért nem kellett fizetni mert közeli ismerős és matek szakos tanár ő is segített...:) lehet hogy a suliban van matek korrepetálás esetleg megkérheted a tanárodat hogy nem e magyarázná el neked még egyszer egy lyukas órában ha jó fej úgyis segít...persze a szüleiddel is beszélj hogy mi lenne a jó megoldást...esetleg az osztályfőnököt is megkérdezheted hogy ő mit javasol...aki nagyon jó matekból kérd meg hogy segítsen menjetek át egymáshoz hétvégén és a heti matekot amit vettetek nézzétek át gyakoroljátok a feladatokat amit órán megoldottatok..próbálj meg jelentkezni és kimenni a táblához ha látja hogy nem érted akkor a táblánál vagy elmagyarázza a tanár hogyan kell megoldani ez által hátha könnyebben megy...próbáld megoldani az órai feladatokat újra és nézd meg mit rontottál el órán hogy csináltátok...

sok sikert :)

2010. nov. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez így, hogy matek tág fogalom...itt kezdhetném magyarázni a komplex analízist, a deriváltakat, integrálokat, differenciálegyenleteket... Előbb gondold át, hogy mi nem megy. Így hiába is mész egy tanárhoz, hogy segítsen, ha még azt sem tudod megmondani, hogy mit magyarázzon. Ha ide leírtad volna, hogy melyik fejezetek nem mennek akkor talán én vagy valaki más elmagyarázta volna. Nulla biztos nem lehetsz ha ötös voltál, meg versenyekre jártál.

Esetleg ha tényleg abszolút semmi nem megy, akkor kezd az egészet elölről. Nem olyan sok...főleg ott Magyarországon (erdélyi vagyok) nem kérik olyan magas szinten a matekot. Kezd el a halmazokkal és haladj folyamatosan előre. Az interneten egy rakás jegyzetet meg feladatot találsz.

2010. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek, megteszem majd, ami tőlem telik!
2010. nov. 19. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!