Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a matek és a...

Mennyire nehéz a matek és a fizika mérnök informatikus szakon?

Figyelt kérdés
Informatikából 5-re érettségiztem és érdekelne a mérnök informatikus szak Pécsett.De a matek és a fizika sosem volt erősségem.Magyarul mondva,hülye vagyok matekból,de az informatikát tudom.Mennyi esélyem lenne túlélni
2011. nov. 10. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Semennyi. Az informatika alapja a matek. Az informatika nem a játékokból meg Wordből, Excelből és PowerPointból áll, ahogy egyesek elképzelik...
2011. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Emelt szinten érettségiztem 94%-ra ami tartalmazza a programozást is,úgyhogy szerintem ha csak az informatikát vesszük ahhoz értek egy picit.Lány vagyok és nem játszok számítógépes játékokon.Köszi!
2011. nov. 10. 15:19
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

"Emelt szinten érettségiztem 94%-ra ami tartalmazza a programozást is"


Több ilyen emelt példasort is megnéztem. Hát nem kell tőle hanyatt esni. Önmagában a 94% semmit sem jelent.

2011. nov. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem lehurrogni akartalak ne haragudj :)

De komolyan mondtam hogy az informatika alapja a matek. Én most vagyok elsős mérnök infós, 6 tárgyunk van, abból 3 matek. 27-ből 15 kredit.

2011. nov. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
semmi baj...igazából ez csak egy ötlet volt,de szerintem inkább másfelé keresgélek.köszi
2011. nov. 10. 21:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Te tudod... Ha kérdésed van, írj nyugodtan, akár privibe is.
2011. nov. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem vágj bele. Nem kell matekzseninek lenned ahhoz, hogy jó informatikus lehessen belőled. Persze azért nem árt, ha nem gyenge 2-es vagy matekból, de nem kell matek OKTV-snek lenni azért. :D Én gimiben 4-5 között voltam matekból, nem voltam egy nagy szám, és fizikából sem (inkább szorgalmas voltam ezekből a tárgyakból). Később semmi gondom nem volt a matekos, fizikás tárgyakkal a BME villanykarán. (Igaz, tanulni tanultam lelkiismeretesen.)


Szóval hajrá! :) (Ja, és én is lány vagyok.)

2012. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor ezek szerint nem csak a nagy és hatalmas matekzsenik végzik el... ennyit a tanárról aki össze-vissza hazudik. :D
2012. márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség, hogy csak a hatalmas matekzsenik végzik el. Jó, általában kisebbségben vannak, akik időben elvégzik, egy-két(-három-négy) félév csúszás szokott lenni.


A tanárok meg szeretnek ijesztegetni. :)

2012. márc. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!