Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen vizsgák vannak az...

Milyen vizsgák vannak az egyetemen magyar szakból, és hogyan valósulnak meg? Tudom, hogy van szeminárium és ZH, de pontosan mit takarnak ezek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahány egyetem és kar, annyiféle magyar szak, annyiféle kurzus. (Vannak átfedések, persze, ugyanazt tanulja mindenki, de azért mégis..! :P)


Általában kétféle óratípus létezik (mérnöki laborokhoz stb. nem értek): szeminárium és előadás.


A szeminárium erősen hasonlít a középiskolai tanuláshoz, mert óráról órára készülnöd kell, egy kis csoport van együtt (kb. 10-20 fő) és számolják a hiányzásokat is, ki kell tölteni a jelenléti ívet. A tanárral itt állandóan kapcsolatban állsz. Írhatsz ZH-kat, azaz zárthelyi dolgozatokat (ezek olyanok, mint a középiskolai dolgozatok, lehetnek feladatsorok vagy témakifejtések, esszék) és beadandókat is (ezeknél egy határidőre kell elkészítened a feladatot, ami lehet PowerPoint prezentáció, sima szöveges dokumentum, stb.).

Tanárfüggő, ki hogyan értékel téged. Van, aki félév során többször is írat ZH-t, készíttet beadandót és az ezekre kapott jegyekből átlagol. Van, aki félév végén írat egy nagy ZH-t és ennek a jegye számít záráskor. A szemináriumok ún. gyakorlatok, gyakorlati jegy jár értük.


Az előadások többségénél nagyon sok hallgató van együtt. Már csak a sokaság miatt sem szokott jelenléti ív lenni, többnyire nem kötelező bejárni (bár kétségkívül hasznos). Itt a tanár beszél, te hallgatod és jegyzetelsz, majd abból önállóan felkészülsz a félévzáró vizsgára. A vizsga lehet szóbeli és/vagy írásbeli, ahogy a tanár megadja. (A szóbeliztetés ált. kisebb mennyiségű emberrel működik, bár vannak mazochista tanárok. xD)

Úgy szokás mondani, hogy az előadás kollokviummal, azaz vizsgával zárul. Az erre kapott jegyed számít záráskor.


Az ELTE-BTK magyar szakos tanegységlistáját (tehát hogy melyik félévben mit ajánlott felvenni, mi micsodát követ, mire épül), itt tudod megnézni:

[link]

2011. júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na eeeeez válasz volt! Köszönöm szépen! :D

Profi munka! ;)

2011. júl. 7. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt a választ én is köszönöm, engem is érdekelt. :) Kérdező, te is magyar szakra akarsz menni? Melyik egyetemre?
2011. júl. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!