Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan tanulni? Tippek?

Figyelt kérdés
Egyrészt nem megy bele a fejembe semmi, másrészt ha mégis, pár nap múlva semmire(!) sem emlékszem, halvány fogalmam sincs miről szólt a tananyag.. Ráadásul nem is bírok odafigyelni rá, van hogy leülök tanulni de hosszú percekig csak bámulok ide-oda... Pedig szeretnék jó jegyeket szerezni, szóval még csak nem is az van hogy nem érdekel, csak nem megy.
2010. nov. 22. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az a bevált módszerem, hogy hangosan mondom, magyarázom, mintha egy "másik embernek" mondanám el, aki nem érti. Így nem magolok, mert meg kell értenem azt, amit tanulok, hogy magyarázni tudjam. Azt nem tudom biztosítani, hogy hetek múlva is emlékezni fogsz minden összefüggésre, de talán maradnak emlékfoszlányok.:)
2010. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Napközben nem vagyok egyedül szóval ez csak este lenne jó módszer.. Viszont nekem nem ártana egész nap tanulni.. :/ De köszi azért, majd kipróbálom, jobb mint a semmi.
2010. nov. 22. 11:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó módszer, amit az első mondott, én is így szoktam:)

Meg rengeteg jegyzetet csinálok. Leírom/lerajzolom az összefüggéseket.

Ha vmit kijegyzetelsz, akkor muszáj rá odafigyelni:)

2010. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!