Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti mikor tudtok...

Egyetemisták! Ti mikor tudtok igazán jól/hatékonyan tanulni?

Figyelt kérdés
Észrevettem magamon, hogy szorgalmi időszakban hozzászoktam hogy este 6 előtt nem nagyon tanultam soha, utána viszont éjfélig mindig minimum. Egyszerűen csak azért, mert addig haza sem értem a suliból soha. Most vizsgaidőszakban viszont szenvedek emiatt. Képtelen vagyok este 6 előtt leülni és tanulni, pedig sokkal jobb lenne az estéket szabadon tölteni. Délelőtt túl fáradt vagyok, ébredezek, nem fog az agyam, ha délután ülök le tanulni, akkor elkalandozik a gondolatom, hiába próbálom a füzetre szegezni, aztán délután 5-7 óra körül történik valami, és onnantól kezdve baromi jól oda tudok koncentrálni éjszakáig is akár, nincs az hogy legszívesebben mást csinálnék. Nálatok hogy van ez? Kialakult hasonló rendetek? Nem érzitek rosszul magatokat tőle? Át lehet szokni "más" ütemre?
2011. jún. 8. 16:30
 1/9 anonim válasza:
Én este 8 körül veszem elő a könyveket, hajnali 3ig szoktam tanulni. Tudom, egészségtelen... de sokkal jobban fog az agyam akkor.
2011. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálam is ez van. Már egy hete tervezem, hogy egyszerűen átállok az éjszakai üzemmódra, csak délután sosem visz rá a lélek, hogy aludjak. Pedig az lenne jó, mondjuk 3-6ig aludni, aztán hajnalig tanulni.

Hmm.. szerintem megyek is és ledőlök egy órára. Reggel 6 óta szenvedek és még egy tétel sincs meg :( holnap meg vizsga :(

2011. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én szorgalmi időszakban soha sem tanultam. Időm se nagyon lett volna rá. Mindig gyakorlatok, előadások... Volt olyan előadásom ami este 8-ig tartott. Közben persze voltak üres fél-egy órák, de olyankor nem nagyon tanultam. Legfeljebb az év közben lévő ZH-kra, vagy ha kellett valamelyik gyakorlatra jegyzőkönyvet írni, akkor azt megcsináltam.

Viszont vizsgaidőszakban reggeltől estig muszáj volt tanulni. Szó szerint!

Mi azt csináltuk, hogy két haverommal bejártunk az egyetemre és egy üres teremben együtt tanultunk. Így tudtunk egymásnak segíteni és nem is volt olyan unalmas, mint otthon egyedül görnyedni a könyvek, jegyzetek felett.

Általában reggel 9-re mentünk be és bent voltunk úgy este 6-ig, 7-ig minden nap. Ha nagyon közeli volt a következő vizsga, akkor akár hétvégén is.

Ezt tettük gyakorlatilag egész vizsgaidőszakban.

De meg is lett az eredménye. Több félévben voltam kitűnő, de a többiben is 4,5 fölött volt az átlagom.

Szerintem ez nagyon hatékony módszer volt.

2011. jún. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Anno én is mindig este, éjszaka tanultam, nem tudom miért. Valahogy nekem is jobban ment a koncentrálás akkor. Másnap inkább aludtam 11-ig, délig. Az alvás meg szerintem rögtön tárolta is az adatokat az agyamban. :-)
2011. jún. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A gyakorlati zh-kra, vizsgákra mi is közösen tanulunk olykor, de azzal nincs is problémám, sokkal gyorsabban feltudok rá készülni, mint az elméleti vizsgákra. Én ebben a félévben mindennap 6-7-ig bent voltam suliban, plusz dolgoztam mellette 2 órákat, így sokszor 9 után értem haza, és akkor bizony még neki kellett állni évközizni, rajzolni, zh-ra tanulni, szóval totál arra állt rá az agyam, hogy ilyenkor fogjon leginkább. Most viszont ezzel szenvedek, nagyon nem jó, hogy egész nap lógatom a lábam, és egyszerűen képtelen vagyok tanulni...
2011. jún. 8. 16:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Aludj délelőtt sokáig, akár délig! Főleg ha nincs sok vizsgád nyolckor. Így éjszaka sokáig bírsz koncentrálni.
2011. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Így szoktam amióta rájöttem, hogy a nappali tanulás nekem nem megy, viszont pl ha reggel kelnem kell vizsgázni, és hajnalig tanulok olyan vagyok mint a mosott sz*r, és akkor az egész napomat átalszom utána, éjszaka megint lógatom a lábam, mert képtelen vagyok hajnalig elaludni. Totál felborult az egész rendszerem úgyérzem. :)
2011. jún. 9. 06:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Én képtelen vagyok reggel 8-9-nél tovább aludni bármeddig is voltam fent éjjel. Csak akkor éppen másnap vagyok a nemalvástól tompa és "kómás".

(Egyszer volt, pár éve már egyetem legvégén, hogy a szakdolgozatomhoz be kellett fejeznem nagyon sürgősen egy munkát. Pár nap volt már csak a szakdolgozat leadásáig, de még a végső eredmények meg se voltak, amiről írhattam volna.

Akkor egy pénteki napon reggel 9-re bementem a laborba, dolgoztam egész nap, egész éjjel. Másnap szombat reggel 7-kor indultam haza. Na, akkor délelőtt egy pár órát sikerült aludnom. :))

Azt egyébként már többször észre vettem magamon, hogy amit este képtelen voltam megjegyezni, nem is értettem, az másnap reggel jól kialudva magamat már gyerekjátéknak tűnt. De ez lehet, csak a fáradtságtól volt. Ha átállsz nappal alvásra, éjszaka tanulásra, akkor lehet ez nem probléma.

2011. jún. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én meg pont úgy vagyok vele, hogy csak reggel-délután tudok tanulni:D

Reggel 8kor felkelek, kávé, aztán tanulás. De este 6 után már nagyon nagyon nehezen veszem rá magam, általában már csak olvasgatok...

2011. jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!