Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy általános iskolás diáknak...

Egy általános iskolás diáknak legfeljebb hány kilogramm lehet a táskája egy nap?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert nekem úgy átlagosan 10-12 kg és mindig fáj a hátam. Az osztálytársaim is panaszkodnak. Nem vagyunk ellustulva, azért nem fájhat.

L/14


2010. nov. 24. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs törvényben szabályozva.


Ha nagyon nehéz, akkor ajánlom a kerekes húzható táskát.

2010. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De emlékszek, hogy egyszer volt a tévében, hogy legfeljebb hány kg lehet. Még 3-4 éve.
2010. nov. 24. 22:24
 3/9 anonim ***** válasza:

3-4 éve? :P


azóta 2x is lecserélték az OM vezetőségét...

2010. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Valószínűleg erről hallhattál. Azt írja (valahol az 1. kép környékén), hogy egyes tanulmányok szerint a diák testsúlyának max. 10%-a lehetne a táska súlya. Szóval ez tényleg nincs szabályozva, csak ajánlások vannak. Amit többnyire nem vesznek figyelembe. Most vagy könnyebb könyveket kéne gyártani, vagy meg kéne oldani, hogy a könyveket az iskolában hagyni is biztonságos legyen. Előbbit meg lehetne oldani újrapapírból, az általában könnyebb, mert vékonyabb (ahogy tapasztaltam eddig), és úgyis max 1 évig használnak egy tankönyvet, de bírja szerintem tovább is.

Utóbbit is csak meg lehetne oldani valahogy. Van, ahol meg tudják.

Pont abban a korban cipeltetik az emberrel ezt a nagy súlyt, amikor a csontozat is fejlődik, alakul. És szerintem nem sokat javít a dolgon a legjobban kialakított hátizsák sem sajnos.

2010. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A linket végül csak sikerült elfelejtenem beszúrni... :)


[link]

2010. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ezért nem fogják kidobni a könyveket, azt fogják mondani hogy hagyd az iskolában a könyvet, nem kell mindig hazacipelni.
2010. nov. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugi nekünk is ennyi volt mikor általánosba jártunk, többségünknek fasza gerincferdülése lett, mert már alsóban is 8-10kg-os volt a táskánk. Bennhagyni nem akartuk a cuccost, mert 1. más osztályok is voltak a teremben, így félő volt, hogy eltűnik valami, 2. könnyen megeshet az, hogy bennhagyod a könyvet vagy füzetet, ami épp kell a házihoz.

Sajnos ez van erre még nem szabtak ki törvényt.

2010. nov. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak azt vidd amit használtok órán. Vagy pl matek példatár, tankönyv, amibe nem írsz bele; elég padonként egy.


Nekünk semelyik tanár nem mondta, hogy nem kell órán tankönyv, de pár hét után világossá vált, hogy mi az amiből csak otthon kell tanulni.

2010. nov. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nekünk minden tankönyvet és füzetet kötelező vinni különben egyest kapunk.
2010. nov. 27. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!