Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes stresszelni a jegyek...

Érdemes stresszelni a jegyek miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy középiskolás gyerek vagyok, aki elég sokat stresszel a jegyek miatt?Ti hogy vagyok ezzel?
2009. jan. 15. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

11-es gimis lány vagyok, én állandóan stresszelek miattuk. Nem érdemes, de mivel ezek már beszámítanak a felvételimbe én nem tudok nem stresszelni rajtuk.

Ha eleget tanulsz és mindent megteszel, akkor legyél nyugodt, de egy kis izgulás miattuk sztem nem árt.

2009. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
sehogy, igazából lesz@rom. Duplázom az érettségi pontjaim és kész el van intézve. Matek érettségit középszinten illene jól letennem, ha már emeltszintűre készülök. Emellé meg jön egy infó plusz nyelvvizsga. Ennyi. saccperkb 405 pont de lehet jön még 1 nyelvvizsga és akkor 420
2009. jan. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy a második válaszoló nagyon laza, de neked nem kell követned a példáját. Normális, hogy a jegyek érdekelnek,túlzottan viszont nem kell stresszelni miattuk. Időben állj neki mindig tanulni, hogy soha ne úgy menjél dogát írni, hogy lelkiismeret-furdalásod van, amiért nem készültél eleget. Fogd úgy fel, ha rendesen felkészültél egy dolgozatra, akkor onnantól szerencse kérdése, hányast kapsz. Mint ahogy ez a továbbiakban mindig is lesz: egy jegy az egyetemen nagyrészt a szerencsén is múlik. Mindig törekedj jobb jegyet szerezni, soha ne utasítsd vissza, ha javítani lehet, de nem kell, hogy idegbeteget csinálj magadból. Egy gyengébb jegy mögött rengeteg dolog állhat, nem csak az, hogy nem készültél. Azért törekedj mindig a jobbra, mert a felvételibe beleszámít.
2009. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a mai eszemmel sajnálok minden percet, amit iskolai dolgok miatti idegeskedéssel töltöttem. Félreértés ne essék, mindig jó tanulónak számítottam, de a gimiben el kellett dönteni, hogy mit akarok: megőszülni negyedikre, vagy azt a pár tárgyat tanulni, amivel kezdeni akartam valamit. Az utóbbit választottam: az érettségi rendben volt, az egyetem simán ment, a munkával kapcsolatos szakvizsgákkal sem volt gond. És még valami: az életben senki nem kíváncsi rá, hogy mikor miből hányas voltál. Te sem fogsz rá emlékezni. Ez addig lényeges, amíg bejutsz a felsőoktatásba, onnantól az élet ezen része a helyére kerül. Ha stresszelős vagy, nyilván nem fog elmúlni egyik napról a másikra, csak közben ne felejtsd el élvezni az életet! A középiskolai évek annyira különlegesek! Nekem a mai napig az egyik legszebb korszak (32 éves vagyok), és nem a bizonyítványomra emlékszem!:)
2009. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, de ezt majd főiskolán tanulod meg igazán, ha eleve stresszes vagy, akkor míg ez számít, hogy hányast viszel tovább, addig stresszelni fogsz, nehéz róla leszokni, míg bele nem kerülsz egy olyan helyzetbe, hogy nem azért kapsz gyengébb jegyet vagy buksz meg vizsgán, mert nem tudod, hanem mert nem engednek át mindenkit vizsgán, és ezer meg egy oka lehet, hogy épp miért szórják a létszámot, szóval én azóta nem stresszelek, amióta tudom, hogy egy darab főiskolai kettesért ugyanolyan keményen tanultam, mint az egész kitűnő érettségimért több tárgyból. :-)
2009. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Én csak 8. osztályos vagyok, de engem mindig idegesítenek a rossz jegyek. Egyetértek az előző hozzászólóval! A tesómról látom (mert ő egyetemista), hogy az egyetemen meg akkár olyan jegynek is lehet örülni, ami miatt már megőrültünk volna a középiskolában. Ezen nem kell steresszelni, az ember sose lehet mindig jó!:D

2009. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
akárcsak te én is középiskolás vagyok és nagyon sokat stresszelek a jegyeken.
2010. nov. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!